Sulmi me bombe ne Manchester, raportohen te pakten 22 viktima

Sulmi me te pakten 22 viktima ndodhi 22:35 me orën lokale dhe sipas hetimeve të para objekt i një sulmi me bombë (me gozhda)...

Ja kush jane 6 ministrat teknike qe do marrin mandatin neser ne parlament

Lajmetshqip ka mësuar emrat e 6 ministrave teknikë dhe të zv/kryeministrit të ri që Rama dhe Basha kanë rene dakort kete te diele. Kryeministri do t’i...

Grushti i shtetit, Turqia kerkon hetime ne Shqiperi per disa persona

Disa prej personave qe dyshohet se jane te perfshire ne tentativen per grusht shteti ne Turqi, mund te jene strehuar ne Shqiperi. Alarmin e ka...

Zbulohet emri i Ministrit te Brendshem ne qeverine teknike

Ahmet Prençi eshte një nga kandidatët e PD-së për të qenë ministër teknik i Brendshëm. Prençi dikur ka qenë Drejtor i Përgjithshëm i Policisë. Ai...

Politike

Dritan Demiraj merr detyren si minister i Brendshem

Dritan Demiraj ka nisur sot zyrtarisht detyrën si ministër i Brendshëm. Ai është fotografuar teksa shkon në zyrën e re në Ministrinë e Brendshme. Demiraj...

Kryemadhi: Moti nuk premton një ditë të bukur, por unë e...

Me anë të një statusi në ‘Facebook”, Monika Kryemadhi shikohet në krah të bashkëshortit të saj Ilir Meta dhe padyshim nuk kishte si të...

Meta mbledh neser Kuvendin ne seance te jashtëzakonshme

Kuvendi i Shqipërisë pritet të mblidhet pasditen e të hënës, në një seancë të jashtëzakonshme rreth orës 18:00, mbledhje kjo e thirrur nga kryetari...

Big Brother

Damiano dhe Armela vendosin per te ardhmen e tyre

Në shtëpinë e “Big Brother” Damiano dhe Armela na lanë përshtypjen se mes tyre kishte ndjenja dhe një histori e bukur dashurie po lindte...

Çfarë po ndodh me çiftin Fiorentina- Olsi? Ambra hyn mes tyre

Dona flet gjatë me Ambrën. Ajo sqarohet për flaktin që e vlerësoi atë dhe Elsamedin si çift fals dhe më pas i jep edhe...

Plas sherri midis shoqeve shkodrane

Gjatë lojës me shishe, Musa e pyet Donën se cili është çifti më fals në shtëpi. “Ambra dhe Elsamedi”, përgjigjet Dona, ndërsa i kërkon falje...

Shendetesi

Seksi anal preferohet nga ciftet, por ka nje rrezik!

Seksi anal është një ndër aktet që çiftet e pëlqejnë më së shumti. Por i dini rreziqet që sjell ky akt tek femrat?! Sipas mjekëve...

Alergjia ndaj ushqimeve dhe intoleranca ushqimore

SHUMICA e njerëzve kënaqen kur hanë. Megjithatë, ka të tjerë që janë të detyruar t’i konsiderojnë «armiq» disa ushqime. Ata vuajnë nga alergjitë ushqimore....

Diabeti i tipit 2, ja shenjat qe shfaq dhe si ta...

Diabeti eshte nje semundje qe prek menyren sesi trupi kontrollon sheqerin ne trupin tone. Shumica e njerzve qe vuajne nga diabeti kane tipin 2...

Sport

Vendimi i Uefa-s: Skenderbeu do te bjere nga kategoria

Ish-kryebashkiaku i Vlorës, Shpëtim Gjika ka bërë një status në “Facebook” ku paralajmëron rrëzimin e Skënderbeut nga kategoria me urdhër të UEFA-s. Sipas Gjikës, njëra...

Auto

Hyundai Santa Fe eshte makina e pare qe kalon Antarktiden

Hyundai Sante Fe eshte makina e pare qe kalon ngricat e Polit te Jugut me temperatura qe ishin rreth -30 grade celcius. Makina perdor...

Ekonomi

Ekonomia boterore e krimit

Ekonomia e krimit gjeneroi 2.2 trilionë dollarë të ardhura në shkallë globale gjatë vitit 2014. Shifra marramendëse u raportua nga “Global Financial Integrity”, instituti...

Kulture

Shqiperia dhe Kosova drejt unifikimit te dosjeve

Arkivat e Shqipërisë dhe Kosovës po shkojnë drejt unifikimit të procedurave, themelimit të revistës së përbashkët dhe krijimit të Shoqatës Mbarëkombëtare të Arkivistëve Shqiptarë....

Shkence

“Bomba me sahat” ne fund te Paqesorit.

Shkencëtarët kanë zbuluar në fund të Oqeanit Paqësor rezervuarin më të madh natyror deri më tash, i ashtuquajturi “baseni” i metanit. Ky zbulim ka shqetësuar...