84 vizitore online

Ekonomi

Statistike, MB raporton ulje te krimit ekonomik e korrupsionit

Ministria e Brendshme ka publikuar ditën sotme treguesit krahasimorë të luftës kundër kriminalitetit përgjatë 1 viti të qeverisë Rama për periudhën 16 shtator 2013-15 shtator... 

Politike

Vizita e Ramës në Serbi shtyhet më 10 Nëntor

Shtyhet për më 10 Nëntor vizita në Serbi e kryeministrit shqiptar Edi Rama, e paralajmëruar për tu zhvilluar të mërkurën e 22 Tetorit. Takimi është dakordësuar mes dy krerëve... 

Lifestyle

Ne trend, vetullat e dendura

Trendi i vetullave të dendura po mbijeton për sa kohë duke e falenderuar modelen Cara Delevingne, që këtë lloj vetullash e ka... 

Era Istrefi pozon si Nicki Minaj

Sport

Beshiktash mposht Partizanin me rrezultat 4 – 0

Shkence

Nje grope gjigante hapet ne Siberine e larget.

Një vrimë gjigande në Siberinë e largët ka tronditur shkencën. Bëhet fjalë për një gropë 262 metra të gjerë në gadishullin e quajtur Yamal në Rusinë jugore ose në një... 

Teknologji

Singapor, prodhohet bateria e cila karikohet per 2 minuta

Kërkuesit e Singaporit nga Nanyang Technology University kanë sjellë një bateri e cila mund të karikohet për 2 minuta. Ajo arrin të rifitojë 70% të energjisë në vetëm 120 sekonda. Kjo... 

Kulture

Nishani dekoron At Zef Pellumin me titullin “Urdhri i Flamurit”

SHËNGJIN - Edhe njëherë tjetër Shëngjini kthehet në epiqendër të vëmendjes, pasi Presidenti i Republikës Bujar Nishani i akordon titullin më të lartë “Urdhri i Flamurit” klerikut... 

Sociale

Kanceri i gjirit, sot konsulta falas te liqeni artificial

Gratë dhe femrat shqiptare mund të marrin sot konsulta dhe asistencë falas nga mjekët onkologë pranë Liqenit Artificial në Tiranë, pikërisht në këndin e quajtur me emrin “Qyteza... 

Auto

Audi fillon prodhimin ne seri të A7 dhe S7 Sportback

Mos e humbisni...

Ne bordin e anijes me te bukur ne bote

Ne bordin e anijes me te bukur ne bote