HYRJE Kulture

Kulture

Kulture

HYRJE Kulture

Çifti Trump drejt ndarjes? Melania e inatosur i shtyn dorën presidentit amerikan

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe bashkëshortja e tij Brigitte, kanë mbërritur në Shtëpinë e Bardhë ku i priste Donald Trump dhe zonja e...

Çfarë janë dhe si funksionojnë parajsat fiskale?

Tema e parajsave të taksave është kthyer në faqet e para të gazetave anembanë botës, për shkak të skandalit të Paradise Papers. Se çfarë janë,...

Dita amerikane, ambasadori Lu në Korçë

Ambasadori amerikan Donald Lu ishte në Korçë, ku festohej Dita amerikane, këtë fundjavë të ngarkuar me ngjarje politike për Tiranën. Marrëdhënia e gjatë e Korçës...

5 trafikantët më të mëdhenj të drogës në histori!

1. Hoakin “El Chapo” Guzman Hoakin Arçivaldo Guzman Loera, njeriu që u bë i njohur si “El Chapo” (Shkurtabiqi), sigurisht që duket mëse i zakonshëm:1.68...

Harta e ushqimeve më popullore në Europë!

Të vizitosh Europën kur je i uritur?! Culture Trip ka sjellë një hartë me ushqimet më popullore në shtetet e Europës bazuar në kërkimet e motorit...

Krijohet Akademia e Shkencetarve te Rinj

Me qëllim parandalimin e shkëputjes se shkencëtarëve nga njëri brez në tjetrin, që prej qershorit të këtij viti, Shqipëria ka Akademinë e saj të...

“Instagrami” – platforma më e shfrytëzuar për ngacmime

Hulumtimet e bëra nga “Ditch the Label”, organizatë që lufton ngacmimet, tregojnë se mediat sociale po rrisin ankthin te të rinjtë. Dyzet përqind e...

Karakteristikat në bazë të horoskopit

Shenjat e Zjarrit: Dashi, Luani, Shigjetari Shenjat e Tokës: Demi, Virgjëresha, Bricjapi Shenjat e Ajrit: Binjakët, Peshorja, Ujori Shenjat e Ujit: Gaforrja, Akrepi, Peshqit Dashi: motoja: Unë jam Karakteristikat:...

Dëmet që mund të shkaktojë kravata

Kravata është shumë e rëndësishme për punën në zyrë, në rastet e prezantimeve apo në takime që kanë vlerë. Por, nëse mbahet shumë e ngushtë,...

Zbulohet letra e Tupac për ndarjen me Madonnën (FOTO)

Sipas një postimi nga TMZ, zbulohet letra e famshme që ai i ka shkruajtur Madonnës gjatë qëndrimit në burg, duke i kërkuar që të...

Si jeton Vladimir Putin? Cilat janë zakonet e presidentit rus?

Vladimir Putin është një buf! Po, po. Presidenti rus jeton natën dhe praktikisht të gjithë ditën e kalon duke parazituar në shtrat. Ai mund...

Si të shijoni sa më shumë stinën e verës

Mënyrat për ta shijuar këtë stinë të bukur janë të shumta. Po ju sugjerojmë disa këshilla për të shijuar ditët e pushimit sa më...

Te fundit