HYRJE Sport

Sport

Sport

HYRJE Sport

Liverpool me një këmbë në finale, Romës i duhet sërish një mrekulli

Liverpool është “me një këmbë” në finalen e Champions League ndërsa Romës do t’i duhet një tjetër mrekulli si ajo me Barcelonën për të...

Mediat serbe provokojne serish

Sfida mes Skënderbeut dhe Partizanit të Beogradit po kalon me një vëmendje të madhe edhe në mediat serbe. Në portalet e tyre, ata gjejnë...

Përfundoi ndeshja Maqedoni-Shqipëri, rezultati 1-1

Përfundoi ndeshja Maqedoni-Shqipëri me rezultat përfundimtar 1-1. Kombetarja shqiptare nga Strumica ka siguruar poziten e trete ne Grupin G. Në ndryshim nga ndeshja e Elbasanit,...

Shqiperia mposht Lihtenshtejnin

Christian Panucci e nis me këmbë të mbarë aventurën e tij në pankinën kuqezi. Skuadra jonë Kombëtare arriti të mposhtë Lihtenshtejnin për të 3...

Taulant Xhaka: Jam Kuqezi. Nuk largohem nga Kombetarja

Taulant Xhaka e ka pranuar gabimin e tij dhe pas diskutimit me trajnerin e ri Kristian Panuçi, ai do të rikthehet të jetë pjesë...

Krenaria e shqiptarëve, Skënderbeu përsëri në grupet e Ligës së Evropës

Ish-kampionët e Shqipërisë kanë barazuar pa gola në shtëpi 0-0 ndaj Dinamo Zagreb dhe falë barazimit në ndeshjen e parë 1-1 në Kroaci kanë...

FSHF: Po monitorojme situaten e ekstradimit te Morines

Federata Shqiptare e Futbollit vijon përpjekjet për të dhënë ndihmën e saj për një zgjidhje sa më të shpejtë të mundshme të çështjes së...

Christian Panucci merr drejtimin e ekipit kombetar

Tashme edhe zyrtarisht skuadra kombetare e futbollit e ka trajnerin e saj: Christian Panucci ulet zyrtarisht në stolin kuqezi. Trajneri italian ishte zgjedhja e...

Luixhi pritet të pasojë De Biasin

Për pak ditë mbushet një muaj nga dorëheqja e trajnerit të kombëtares Xhani De Biasi. Italiani doli i përlotur para medieve dhe tha se...

Dilema e Dukës: De Canio apo Seedorf për kombëtaren?

Pak ditë kanë mbetur, për të mos thënë orë, nga zyrtarizimi i trajnerit të ri të përfaqësueses së Shqipërisë. Top Channel ka mësuar se takimet,...

Cristian Panucci pranë kombëtares shqiptare

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka pritet të vendosë këtë javë për trajnerin e ri të kombëtares. Në listën e tij janë...

Gjermania fiton Kupën e Konfederatave duke mposhtur 1-0 në finale brezin e artë të...

Moment i artë për futbollin Gjerman. Pas triumfit të 21-vjecarëve në evropian edhe Gjermania e perspektivës e Joachim Loew fiton Kupën e Konfederatave duke...

Te fundit