HYRJE Teknologji

Teknologji

Teknologji

HYRJE Teknologji

Youtube, mbyllen kanalet me pagese

YouTube njoftoi mbylljen e kanaleve me pagesë, që u prezantuan me jo pak bujë në vitin 2013 si pjesë e përpjekjeve të rrjetit më...

Kina do te ndaloje prodhimin e makinave me nafte

Pas Britanisë dhe Francës, edhe Kina planifikon të ndalojë prodhimin dhe shitjen e automjeteve me naftë. Zv.ministri kinez i Industrisë njoftoi se Kina, tregu...

Aplikacioni qe “njeh” gay-t

Një grup shkencëtarësh kanë ndërtuar një software, që sipas tyre është në gjendje të ndajë njerëzit në bazë të orientimit seksual. Software është produkt i...

Nje smartphone per te gjitha rrjetet sociale

Alcatel sjell smartphone-in e ri, pjesë të serisë së IDOL, në konferencën e Berlinit. IDOL 5 është dizenjuar për “brezin e tanishëm” me një funksion...

Krijohet aplikacioni qe zbulon kancerin

Një grup mjekësh dhe programuesish u bënë bashkë për të krijuar një aplikacion në gjendje që të dallojë shenjat e hershme të kancerit në...

Youtube ndryshon pamje

Për 12 vitet e fundit logoja e YouTube ka qënë një anakronizim i mbështjellë brenda njëri-tjetrit. “Ne kemi fjalën ‘kanal’ (tube) në një kanal. Kjo...

WhatsApp, llogari te verifikuara per bizneset

WhatsApp ka vendosur llogari të verifikuara për bizneset. Ato janë krijuar për ta bërë më të lehtë për konsumatorët dhe bizneset për të komunikuar,...

Japonia prezanton robotet murgj

Kompania japoneze “Nisseieco Co. Ltd.” prezantoi robotin-prift, të programuar për të dhënë një dorë ndihme në tempujt budistë, ku mund të kryejnë detyra të...

Instagram sjell video direkte me miqte

Videot direkte vijnë dhe në Instagram dhe bashkë me pjesëmarrjen e miqve. Ky funksion për momentin është në fazën e testimit në një pjesë...

Youtube behet si Instagrami

YouTube ecën në gjurmët e Instagram: nxjerr një çat për të shpërndarë filmime dhe për ti komentuar me miqtë dhe kontaktet e drejtpërdrejta të...

Vjen “Facebook TV”, quhet “Watch”

Pas shumë thashethemeve për “Facebook TV”, ai vjen vërtetë. Rrjeti social me 2 miliardë përdorues publikon “Watch”, një aneks për videot ku nxjerr episode,...

Shqiptaret shpenzojne 9.6 mln GB ne 3 muaj

Përdorimi i internetit po njeh rritje të konsiderueshme në Shqipëri. Sipas Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postar në tremujorin e parë të 2017-tës, sasia...

Te fundit