HYRJE Kosova

Kosova

Kosova

HYRJE Kosova

Zgjedhjet në Kosovë, fitojnë komandantët

Koalicioni i PDK-së, AAK-së dhe partisë Nisma ka fituar 34.1 për qind të votave në zgjedhjet parlamentare në Kosovë. Partia e dytë në Kosovë...

Terroristi Lavdrim Muhaxheri vritet gjate nje sulmi me dron

Terroristi Lavdrim Muhaxheri, pjesëtar i organizatës terroriste ISIS, është vrarë sot gjatë një sulmi amerikan kundër të ashtëquajturit Shteti Islamik. Gazeta Metro, raporton se brenda...

Kongresmeni Amerikan: Presim qeveri stabile në Kosove

Kongresmeni amerikan, Matt Gaetz, bashkë me një grup kongresmenësh, ishte në një turne ballkanik nga Turqia nëpër Greqi, Shqipëri, Maqedoni dhe Kosovë, kurse nga...
ramush-haradinaj

Haradinaj: Shteti me la ne balte. Ja kush mi pagoi shpenzimet

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, për herë të parë pas kthimit nga Strasburgu, ka folur për trajtimin që i është...

Ja kush jane 5 politikanet qe nuk e duan pavaresine e Kosoves

Politikanët në fjalimet e tyre, veçanërisht para zgjedhjeve në vendet ku kanë një numër të madh të komunitetit serb, në përpjekje për të fituar...

SHBA dhe NATO kunder formimit te Ushtrise se Kosoves

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe NATO kanë reaguar zyrtarisht ndaj veprimeve të institucioneve të Kosovës për transformimin e FSK-së, duke shprehur...

Haradinaj: “Familja Jashari duhet të jenë më të kujdesshëm”

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, derisa ka folur për manifestimin “Epopeja e UÇK-së”, ka...

Haradinaj del sot para Gjykates ne France

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot do të dalë para Gjykatës në Francë. Haradinaj u arrestua më 4 janar të këtij viti, në bazë...

Prishtine, “New Born” ndryshon pamje

Obelisku Newborn do të ndryshojë pamjen edhe këtë vit. Tashmë është bërë traditë që në prag të çdo 17 Shkurti, ky simbol i shpalljes së...

Mediat serbe njoftojne se shpejti njohjen e Kosoves nga Serbia

Media e Serbisë njoftojnë se sipas burimeve të tyre, Bashkimi Evropian do të hapë kapitullin 35 në negociatat për procesin e anëtarësimit të Serbisë...

Haradinaj i perplas harten ne fytyre Murat Mehës

Komisioni i Punëve të Jashtme në Kosovë ka zhvilluar sot punimet nën një situatë të tensionuar. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush...

Plani i Perendimit, Kosova ne OKB

Qëllimi i vendeve Perëndimore është që Kosova të anëtarësohet në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Kështu shkruajnë mediat serbe mbi rrjedhojat e bisedimeve të...

Te fundit