HYRJE Rajoni

Rajoni

Rajoni

HYRJE Rajoni

Si u rrëzua Serzh Sargsyan, politikani më i fuqishëm i Armenisë

Për 11 ditë, opozita ushtroi presion kundër Serzh Sargsyan, politikanit më të fuqishëm të Armenisë. Por, pak persona prisnin që ai të largohej aq...

‘Vdekje për shqiptarët’, Manastiri zgjohet me parrulla antishqiptare

Qyteti i alfabetit shqip, Manastiri, është zgjuar këtë të enjte me parulla antishqiptare. Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi, ku shihet se dikush ka...

Vuçiç: Kosova, pengesa jonë për në BE!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi sot se vërejtjeve të ndryshme të Bashkimit Europian rreth negociatave fshihet çështja e Kosovës. Vuçiç ftoi Bashkimin Europian që...

Mogherini riafirmon angazhimin e BE-së ndaj perspektivës evropiane të Ballkanit Perëndimor

Rruga drejt anëtarësimit në BE për vendet e Ballkanit Perëndimor vazhdon, tha Përfaqësuesja e Lartë Federica Mogherini pas samitit të Procesit të Bashkëpunimit të...

Arrestohet ne Greqi biznesmeni shqiptar i hidrokarbureve

Një biznesmen shqiptar i hidrokarbureve është prangosur në Greqi sëbashku me një biznesmen grek dhe tre shtetas shqiptar. Mediat greke raportojnë se operacioni është ende...

Greqia jep me koncesion ujerat detare shqipetare

Greqia kërcënon se do të japë me koncension detin shqiptar për kërkim nafte. Sipas mediave greke qeveria helene ka dhënë me koncesion kuadratet tokësore...

Çmenden mediat serbe: Erdogan po pergatit Shqiperine dhe Kosoven per lufte

Pas deklaratave të Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, se Kosova e Shqipëria do të bashkohen nëse BE i mbyll dyert Ballkanit Perëndimor eshtë rikthyer...

Aleksandar Vuçiç, Presidenti i ri i Serbise

Pas numërimit të 70 për qind të votave, prin kryeministri aktual, Aleksandar Vuçiq, me 55.20 për qind, i ndjekur nga Sasha Jankoviç, i dyti,...

Zaev ultimatum Ivanovit: 10 dite kohe per te mandatuar qeverine

Pas prezantimit të programit të tij qeveritar, Zoran Zaev i ka dhënë presidentit Gjorgje Ivanov 10 ditë kohë për ta mandatuar me krijimin e...

E bija e Milloshevicit: Si e helmuan babain tim ne Hage

E bija e ish-presidentit jugosllav apo – për të përdorur një konvencion – “kasapit” të Ballkanit, Sllobodan Millosheviç ka deklaruar sot se babain e...

Ivanov leter Trampit: Denoni platformen e Tiranes

Presidenti Gjorgje Ivanov dje përmes një letre që i ka drejtuar edhe presidentit amerikan Donald Tramp ka theksuar se nuk heq dorë nga vendimi...

Manastir, 4 persona të maskuar tentuan t`i vënë flakën Shtëpisë së Alfabetit

Katër persona të maskuar kanë sulmuar Muzeun e Alfabetit të gjuhës shqipe në Manastir. Këtë ngjarje e ka bërë të ditur edhe Ministria e...

Te fundit