HYRJE Auto

Auto

Auto

HYRJE Auto
Kompania e makinave luksoze Rolls-Royce prezantoi në festivalin e “Villa D’Este”, në Romë, modelin “Sweptail”, një ekzemplar unik i realizuar me porosi nga një i apasionuar i pasur i kësaj marke. Rolls-Royce “Sweptail”, e frymëzuar nga veturat e viteve...
Hyundai Sante Fe eshte makina e pare qe kalon ngricat e Polit te Jugut me temperatura qe ishin rreth -30 grade celcius. Makina perdor nje karburant special qe nuk e lejon te ngrije ne keto temperatura te uleta. Gomat...
Për të fituar lejen e drejtimit, çdo kandidat që plotëson kriteret dhe mbyll me sukses provimin e teorisë, duhet të japë dy provime praktike. Udhëzimi i Ministrisë së Transporteve propozon që për patentat e kategorisë B (autoveturat), kandidatët kanë...
Grupi i mirënjohur në fushën e automobilizmit, Fiat Chrysler Automobiles FCA, prezantoi dje importuesin dhe dealer-in më të ri në Shqipëri, Automaster. Automasterdo të përfaqësojë tre marka prestigjioze dhe të rëndësishme për territorin e Shqipërisë, Fiat, Fiat Professional dhe Jeep. Automaster...
Jane SUV ne peshe 2 ton dhe sportive. Kane motorr diesel ultra efficient dhe fuqi qe mund te konkurrojne dhe veturat sportive. Kjo trio perben kreun e makinave SUV sportive. Fale teknologjise se fundit me inovative dhe garave te rrezistences...
Audi duket se ka filluar prodhimin ne seri të A7 dhe S7 Sportback. Ndryshimet drastike të veturave fillojnë ne pjesën e përparme me dritat Matrix LED. Ndërkaq ndryshimet në pjesën e pasme janë të kufizuara dhe vështirë vërehen, por të...
Mercedes - Benz ka ndertuar nje gjenerate te re te motorrit turbo-diesel, që do të bëjë premierën e tij botërore në një model të C - Class në Auto Show në Paris . Në prodhimin e limituar te C250...
BMW është vendosur te fuse ne treg një valë të modeleve të reja të makinave të vogla e mbështetur nga arkitektura e re e markës front-wheel-drive. Anëtari i bordit për shitje dhe marketing, Ian Robertson, tha per website AutoExpress se...
Lamborghini Urus është një koncept SUV i projektuar nga Lamborghini, zbuluar në Auto Show e Pekinit më 23 Prill 2012. Emri vjen nga paraardhësit e eger të bagëtisë, i njohur gjithashtu si bizon. Koncepti SUV i Lamborghini Urus do të...
1. Ferrari 458 Speciale. 2. Mercedes-Benz S-Class Coupe 3. Audi Nanuk concept. 4. Volvo coupe concept. 5. Toyota Yaris Hybrid R concept. 6. Kia Niro. 7. Infiniti Q30. 8. Jaguar C-X17 SUV prototype. 9. Lexus LF-NX SUV concept. 10. 2013 Nissan X-Trail
Mercedesi i ri S-Class nuk ka ndryshuar shume. Makina eshte zgjeruar me rreth 1 inç ne brendesi per me shume hapsire, por gjeresia e shasise mbetet e njejte. Sedani ka nje lartesi me te madhe dhe stopat e pasem...
Keni ndjesine qe Mercedesi juaj nuk po terheq vemendje mjaftueshem? Si thoni ta ndriçoni yllin me 3-kende me teknologjine LED? Nese doni te beni kete, ky opsion do te jete i vlefshem per makinat e reja ne muajin Gusht. Modelet...

Te fundit