Home Auto Mercedesi i ri, C250 CDI BluEFFICIENCY

Mercedesi i ri, C250 CDI BluEFFICIENCY

841
0

Mercedes – Benz ka ndertuar nje gjenerate te re te motorrit turbo-diesel, që do të bëjë premierën e tij botërore në një model të C – Class në Auto Show në Paris . Në prodhimin e limituar te C250 CDI BlueEFFICIENCY,4 cilindra 2.2 -litra naftë prodhon një fuqi prej 204 hp dhe një moment 500Nm. Kombinuar me një kamio manuale me 6 marshe, modeli premierë mund të përshpejtojë nga 0 në 100 km/h (62mph) në vetëm 7.0 sec dhe për në një shpejtësi maksimale prej 250 km / h ( 155mph ) .
Pavarësisht shifrave mbresëlënëse – veçanërisht të performancës për një motor diesel me vetëm 2.2 litra, C250 CDI BlueEFFICIENCY Prime Edition konsumon një mesatare prej vetëm 5.2 litra karburant në 100 km ( NEDC ) , me emetimet e CO2 e 138 g / km . Përveç C -Class, motori i ri me naftë do të instalohet gjithashtu në E- Class , në GLK – Class dhe në të ardhmen e E- Class Coupe .

Mercedes – Benz C250 CDI Prime EditionIn do të kufizohet në 5,000 cope me çmimet në Gjermani duke filluar nga € 40,638 . Sedan special edition do të ofrohet në të zezë xham vullkanik , argjendi paladium argjendi , iridiumin dhe në të veçantë të përfundojë ngjyre diamanti metalike të bardhë .

[portfolio_slideshow id=12322]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here