HYRJE Udhetim

Udhetim

Udhetim

HYRJE Udhetim
Kompania “SmartWings” ka filluar te operoje ne linje direkte Tirane - Prage. Ajo ka hapur sezonin e verës këtë të enjte, kur në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” mbërritën pasagjerët e parë të linjës direkte “SmartWings” nga Praga. Shqipëria është kthyer...
Fotot janë publikuar nga faqja e National Geographic, dhe përfshijnë vende si: Kaliforni Provinca Yunnan, Kinë, Brazil, Belgjikë, Suedi, Itali, Slloveni, Australi, Australi, Indi, Meksikë, Greqi, Spanjë etj… I  
Ishulli që dikur synonte të zmbrapste pushtuesit, sot hap dyert për pushuesit që duan të vizitojnë Shqipërinë. Për gjashtë muaj, operatorët turistikë do të mund të përfshijnë në paketat e tyre turistike udhëtimin në të shkuarën historike dhe natyrën...
Artikujt që shkruajnë për turizmin në Shqipëri kanë qenë të shumtë muajt e fundit, duke e renditur vendin tonë në listën e ndër më të lakuarve për t’u vizituar në vitin 2016. Së fundmi, një artikull i Dave Briggs, që...
Ka shumë arsye për të vizituar Shqipërinë por autorja e blogut të udhëtimeve TravelMe.World rendit 10 arsye për të zbuluar sipas saj, ‘perlën e Mesdheut’. Sipas saj, Shqipëria ofron qetësi me mënyrën e jetesë dhe natyrën e paprekur për...
Për ata që jane duke kërkuar për një ide unike dhe të shtrenjtë si dhuratë per Krishtlindje, është një ishull i vogël grek për vetëm 800.000 euro. Ky ishull i pabanuar me siperfaqe 16-acre ndodhet vetëm 200 metra larg...
TIRANE - Kompania Italiane AlItalia do të shtojë destinacionet e fluturimit duke e cuar në 8 qytete numrin e fluturimeve direkte. Menaxheri i Alitalias për europën Juglindore, Mario Kualirela, tha se edhe cmimi i biletave do të jetë promocional...
Ai është ishulli më fantastik në veriperëndim të Irlandës dhe është varg në vazhdimësi me katër ishuj të tjerë. Ishulli është i gjelbër, ka shpellë tunnel, një pellg mahnitës të ujërave të ëmbla dhe natyrisht plazhe. Ky ishull ka 94 hektarë...
Pothuajse të gjithë kanë dëgjuar Ishujt Botërore të vendosura në Dubai. Sot ne do të flasim rreth saj dhe të shohim ku qëndron sot dhe çfarë është duke u bërë me ishujt Botërore. Së pari, ky është një arkipelag...
Mund te duket lire por eshte e vertete. Krijoni aventuren tuaj duke perdorur internetin dhe karten e debitit ose kreditit pasi mund te udhetoni shume me lire se nje prenotim ne nje agjensi turistike sidomos kur prenotoni 2-3 muaj...
Zgjidhet misteri i valëve ngjyrë blu të detit Vaadhoo, i cili ndodhet në ishujt Maldive. Në realitet teksa e shikon duket sikur yjet shkëlqejnë në det dhe i japin një ngyjrë blu mahnitëse valëve, por në fakt kjo dritë...
Bukurite natyrore tw Shqiperise kane terhequr serish vemendjen e medias nderkombetare, vecanerisht te agjencise prestigjoze te lajmeve Reuters, e cila i ka dedikuar nje kronike te zgjeruar turizmit ne vendin tone. Vija e plazhit pergjate bregdetit te Durresit ofron argetimet...