HYRJE Sociale

Sociale

Sociale

HYRJE Sociale

“Autostrada e Paqes”, Ministri serb vizite ne Tirane

Rruga e Kombit mund të marrë një emër të ri nëse realizohet projekti i korridorit Durrës-Prishtinë- Nish. Autostrada e Paqes e quajti ministri serb...

Meta nderon Franz Josef Strauss me “Dekoraten e Flamurit Kombetar”

Presidenti Ilir Meta nderoi në 30-vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike dhe si shprehje të vullnetit më të sinqertë për të vlerësuar një mik...

Sistemet e ngrohjes, kontroll ne cdo shkolle

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka kërkuar nga të gjithë drejtuesit e shkollave dhe drejtoritë arsimore në qarqe që të kontrollojnë sistemet e ngrohjes...

Meta viziton Panairin e 20-te te librit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi pasditen e së premtes Panairin e 20-të të Librit “Tirana 2017”, i cili ka hapur siparin prej disa...

Kuotat e perpunimit te peshkut, Shqiperia tejkalon normen

Helidoni përfaqëson një nga 10 kompanitë që operojnë në fushën e përpunimit të peshkut. Aktualisht kjo industri i ka ezauruar kuotat që Shqipëria ka...

Dosjet e 400 ish-të përndjekurve që u mungojnë dokumentet

Pjesa më e madhe e dosjeve të trash­gimtarëve që përfi­tojnë këstin e parë dhe të dytë, kanë mungesë dokumentacioni në dosje. Ky është konstatimi...

Si te pastrojme mykun e shtepise

Nëse e mbani shtëpinë mbyllur për disa kohë, befas shfaqen disa njolla të shëmtuara myku në mure, tavan, shpeshherë dhe në parket të cilat...

Cilesia e mesuesve, Berati me te miret

Përmes një raporti kombëtar mbi identifikimin e nevojave të mësuesve, Ministria e Arsimit ka gati hartën e parë për fushat ku mësuesit kanë mangësi...

Meta, pjese e ekspozites se autores gjermane

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë e hapjes së ekspozitës së arteve figurative të autores gjermane, Rosemarie Trockel, që u zhvillua...

Falimenton “Monarch Airlines”

Kompania ajrore britanike “Monarch Airlines” i dha fund me efekt të menjëhershëm aktivitetit të saj, duke bërë të anuloheshin 300 mijë rezervime fluturimesh, e...

Sheshi Skenderbej, nis faza e dyte e punimeve

Në fillim të pranëverës përfundon i gjithë projekti i sheshit Skënderbej në Tiranë. Tanimë kanë nisur punimet për fazën e dytë, të cilat synojnë...

Gjirokaster-Pekin, bashkepunim mes universiteteve

Universiteti i Pekinit dhe ai i Gjirokastrës do të bashkëpunojnë në fushën e studimeve albanologjike dhe ballkanase, si dhe për programe të përbashkëta të...

Te fundit