HYRJE Bota

Bota

Bota

HYRJE Bota

Si u rrëzua Serzh Sargsyan, politikani më i fuqishëm i Armenisë

Për 11 ditë, opozita ushtroi presion kundër Serzh Sargsyan, politikanit më të fuqishëm të Armenisë. Por, pak persona prisnin që ai të largohej aq...

Eklipsi i Diellit: Ja si e pa eklipsin diellor presidenti Trump

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump si të gjithë amerikanët ditën e sotme ka parë eklipsin diellor nga ballkoni Truman i...

Cfarë po ndodh midis Koresë së Veriut dhe SHBA-ve?!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se po konsideron një përgjigje “shumë të rëndë” për Korenë e Veriut, e cila, këtë javë,...

Trump: Unë jam Presidenti, jo mediat Fake News

Presidenti amerikan Donald Trump ka mbrojtur përdorimin e medias sociale nga ana e tij në një seri postimesh në Tëitter, pas një vale polemikash...

Shteti Islamik hedh në erë xhaminë historike të Mosulit të ndërtuar në 1172

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur në Irak, ku Ministria e Mbrojtjes së këtij vendi tha se militantët e Shtetit Islamik kanë...

Rusia emeron shefin e ri per Ballkanin

Nëse do t’u besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar të ri në Ballkan. Nikolai Patrushev,...

Uber: Skandalet që çuan Travis Kalanick të japë dorëheqjen

Shefi ekzekutiv i Uber-it, Travis Kalanick, ka dhënë dorëheqjen nga firma, pas presionit të aksionerëve. Dorëheqja e tij vjen pas disa muajsh kaotike në kompani,...

Djali i mbretit saudit, Mohammed bin Salman është princi i ri i kurorës

Mbreti i Arabisë Saudite ka emëruar djalin e tij Mohammed bin Salman si princ kurorë - duke zëvendësuar nipin e tij, Mohammed bin Nayef,...

Erdogan: Mesazh vllazërie për shqiptarët

Turqia sheh me shqetësim përplasjen e fundit mes Presidentit të zgjedhur, Ilir Meta dhe Kryeministrit Edi Rama.Deklarata është bërë në një intervistë ekskluzive që...

Lajm i fundit: Kamioni përplas besimtarët pranë një xhamie në veri të Londrës

Një burrë ka vdekur dhe tetë vetë janë plagosur pasi një kamion kaloi në një zonë për këmbësorët pranë një xhamie në veri të...

Anija amerikane me e sofistikuar ne bote perplaset me nje anije kontenieresh

Shtatë anëtarë të ekuipazhit të Marinës së SHBA rrezultojne te humbur pasi anija e tyre u përplas me një anije tregtare jashtë brigjeve të...

Zjarri në Londër: Vazhdojnë kërkimet nën renojat e kullës për të gjetur të zhdukurit

Zjarrfikësit kanë punuar gjatë natës për të shuar zjarrin vdekjeprurës në një banesë në perëndim të Londrës, që vrau 12 njerëz dhe la shumë...

Te fundit