Home Bota Zjarri në Londër: Vazhdojnë kërkimet nën renojat e kullës për të gjetur...

Zjarri në Londër: Vazhdojnë kërkimet nën renojat e kullës për të gjetur të zhdukurit

778
0

Zjarrfikësit kanë punuar gjatë natës për të shuar zjarrin vdekjeprurës në një banesë në perëndim të Londrës, që vrau 12 njerëz dhe la shumë të humbur.

Flakët ende mund të shihen brenda bllokut të kullave. Gjashtëdhjetë e pesë persona u shpëtuan pasi zjarri ra në Grenfell Tower në veri të Kensington të mërkurën në mëngjes.

Policia ka paralajmëruar se numri i vdekjeve pritet të rritet, ndërsa kryeministri Theresa Maj ka premtuar një hetim të plotë.

Tridhjetë e katër vetë mbeten në spital – 18 prej të cilëve janë në gjendje kritike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here