HYRJE Bukuria

Bukuria

Bukuria

HYRJE Bukuria

Harta e akneve ne fytyre

A e dini harten e akneve? Me poshte po ju flasim per rezultatet e nje studimi britanik ku zbulohen disa sekrete dhe menyra sesi...

Niveli i larte i sheqerit ju ben te dukeni me i plakur

Fytyra juaj duket më e vjetër se e atyre të moshës suaj? Për këtë ndoshta ju duhet të kontrolloni nivelin e sheqerit në gjak. Një...

Si te parandaloni renien e flokeve me keta dy perberes

Rënia e flokëve është një proces shumë normal që prek pothuaj çdo njeri, por nëse vini re se po humbni gjithmonë e më shumë...

Dermatologet paralajmerojne: Ja produktet qe nuk duhen perdorur ne fytyre

Për të patur një lëkurë të butë e plot shkëlqim, femrat do të ishin të gatshme të vendosnin çdo gjë në fytyrë, por disa...

3 hapat per te dalluar nje parfum origjinal

Parfumi është një një produkt i padukshëm në pamje të parë, por pa diskutim një prej atyre akesorëve më përcaktues në stilin e një...

Si te grimohemi ne plazh

T’i japësh vlerë fytyrës duke fshehur me make up e duhur difektet e vogla të lëkurës edhe në plazh, apo në ditët me të...

Disa rregulla të thjeshta për të shmangur rrudhat nga fytyra juaj

Shumë femra pas ditës së lodhshme mezi presin që të shkojnë në shtrat për të fjetur dhe harrojnë kurën e obligueshme para gjumit. Nuk...

Eleminoni rrudhat e qafes ne menyre natyrale

Për shumë femra rituali i bukurisë dhe përkujdesjes kufizohet vetëm tek pjesët më të dukshme të trupit siç janë fytyra, duart apo flokët, por...

Si te pergatisni parfum ne kushte shtepie

Ngritja e temperaturave e ditëve të fundit ka bërë që shumë njerëz të heqin dorë nga rrobat dimërore dhe të veshin gjëra gjithmonë e...

Uje trendafili, sekreti i bukurise

Uji i trendafilit përdorej para shume kohesh në Indi dhe në vendet arabe si një ilaç bazë për rininë e lëkurës, për ritet fetare...

Dieta 8 oreshe per humbje peshe

Idea e agjërimit nuk është një koncept i ri që nxitet nga dietologët, por duket se po fiton mbështetje mes njerëzve të famshëm. Por a...

Zbulohet qeliza qe thinj floket

Sekreti i rritjes së flokëve dhe pse thinjen është në një proteinë. Mekanizmin që mund të ndihmojë në identifikimin e trajtimeve kundër këtyre fenomeneve...

Te fundit