Home Rajoni Protestat në Greqi, vdes një protestues 53-vjeçar

Protestat në Greqi, vdes një protestues 53-vjeçar

674
1

Një 53-vjeçar vdiq pas përleshjeve mes protestuesve në një tubim anti masave shtrënguese para Parlamentit në Athinë pasditen e së enjtes, sipas mediave greke.

Viktima është identifikuar si sindikalist i cili vdiq në spitalin Evangelismos në qendër të Athinës, pas përleshjeve mes protestuesve dhe një grupi njerëzish të maskuar të cilët sulmuan ato më parë në orët e pasdites në sheshin Syntagma.

Dëshmitarët thanë se 53-vjeçari u godit nga një gurë gjatë incidenteve të dhunshme në sheshin para parlamenti grek, por gjendja e tij nuk dukej derisa ai pëesoi një infarkt në zemër, ndërsa ishte transportuar për në spital.

Previous articleTrupa e TK-së në Festivalin botëror të Shekspirtit
Next articleTerror në Ohio, lirohen kafshët e egra të parkut

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here