Home Rajoni Vuçiç: Kosova, pengesa jonë për në BE!

Vuçiç: Kosova, pengesa jonë për në BE!

2332
0

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi sot se vërejtjeve të ndryshme të Bashkimit Europian rreth negociatave fshihet çështja e Kosovës.

Vuçiç ftoi Bashkimin Europian që haptazi t’ua thotë këtë gjë qytetarëve të Serbisë ose BE të tregojë çfarë duhet të bëjë ekzaktësisht Serbia në rrugën e saj drejt anëtarësimit në BE dhe “deri kur do t’i duhet asajt të presë në paradhomë”.

“Po të ishte çdo gjë në rregull me çështjen e Kosovës, do të ishim kampionë për të drejtat e njeriut. Po pritet të shihet se çfarë do të bëhet rreth Kosovës dhe ajo është thelbi.” – tha Vuçiç pas takimit të sotëm me kryeministrin grek Aleks Tzipras në Selanik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here