HYRJE Shendetesi

Shendetesi

Shendetesi

HYRJE Shendetesi

Harta e akneve ne fytyre

A e dini harten e akneve? Me poshte po ju flasim per rezultatet e nje studimi britanik ku zbulohen disa sekrete dhe menyra sesi...

Si ndikon myku i shtepise ne shendet

Me shumë mundësi askush prej nesh nuk ka as më të voglën ide kur fqinji i një kati të mësipërm mund të ketë ndërruar...

Pijet e gazuara dhe efektet negative ne organizem

Pijet e gazuara janë pa dyshim një nga shkaktarët më të mëdhenj të kequshqyerjes. Për të mësuar më tepër mbi dëmet dhe rreziqet nga pijet...

Ushqimet qe ndihmojne anemine

Ushqimet ndikojnë jo vetëm te hekuri që ju konsumoni, por edhe te sasia që përthithet nga organizmi juaj. Pasi trupi merr hekur nga ushqimet, minerali...

Niveli i larte i sheqerit ju ben te dukeni me i plakur

Fytyra juaj duket më e vjetër se e atyre të moshës suaj? Për këtë ndoshta ju duhet të kontrolloni nivelin e sheqerit në gjak. Një...

Rreziqet qe vijne nga mbushjet e zeza

Të paktën deri në vitet 1980, ekspertët kanë debatuar për sigurinë e mbushjeve të errëta, kjo një përzierje metalesh si argjend, bakër, nikel dhe...

Dieta 22 ditore

Pasi ka ndihmuar yjet e famshëm, dieta e 22 ditëve ka fituar mjaft vëmendje, dhe qëllimi sigurisht është dobësimi. Mjafton më pak se një...

A funksionon dieta ketogjenike

Mjaft e pëlqyer nga Kim Kardashian dhe Gwyneth Paltrow për rezultatet e shpejta, Dieta Ketogjenike ka qënë në qendër të vëmendjes në këto 12...

Si te parandaloni renien e flokeve me keta dy perberes

Rënia e flokëve është një proces shumë normal që prek pothuaj çdo njeri, por nëse vini re se po humbni gjithmonë e më shumë...

Shenjat paralajmeruese per problemet me melcine

Mëlçia është organi qendror i metabolizmit dhe gjendra më e madhe e trupit tonë që lidhet me aparatin tretës. Mëlçia ka disa funksione: -metabolizon të gjitha...

Ushqimet qe ndihmojne problemet me tretjen

Ndjenja e “të fryrit” të stomakut është një problem që prek shumë njerëz. Kjo mund të vijë si pasojë e ushqimeve me shumë kalori...

Qepa e kuqe per trajtimin e gjendrave tiroide

Doktori rus nga St. Petersburg, Igor Knjazkin, ka zbuluar ilaçin e përsosur për gjëndrat tiroide, të cilit I nevojitet vetëm një përbërës për këtë...