Home Shendetesi Pija magjike qe largon guret e veshkave

Pija magjike qe largon guret e veshkave

4282
0

Veshkat janë nga organet më të rëndësishme në trupin tonë pasi ndihmojnë në filtrimin e mbetjeve nga gjaku, për ti larguar më pas nga trupi përmes procesit të urinimit.

Gjithashtu veshkat janë të përfshira në rregullimin e presionit të gjakut, balancimin e elektrolitve dhe prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut në trup.

Veshkat absorbojnë kripërat dhe toksinat me kalimin e kohës, si dhe krijojnë shpesh herë gurë.

Kur gurët krijohen, është e preferueshme që ata të largohen pasi mund të shkaktojnë probleme serioze që edhe mund të sjellë dështimin e veshkave.

Sipas studimeve të fundit, një nga dhjetë persona vuajnë nga gurët në veshka.

Më poshtë është një recetë natyrale për të pastruar veshkat tuaja.

Përbërësit që ju duhen:

-1 portokall i qëruar

-1 limon

-1 mollë

-4 pjesë të shalqirit

-4 kube akuj

Përzieni të gjithë përbërësit në mikser (blender) dhe konsumojeni këtë lëng. Eshte e rendesishme qe te gjithe përbërësit duhet të jenë organik dhe te fresket.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here