HYRJE Autorët Postime nga Lajmetshqip

Lajmetshqip

6066 POSTIME 84 KOMENTET

Hate Speech, Propaganda and Disinformation in Albanian Media

Models of hate speech or hate narratives are not obviously visible in Albanian media. Even though the media is rarely active in fighting hate...

Civil society and the EU integration process

The context of civic engagement in the EU integration process has changed through the past enlargements significantly. The process is becoming longer and there...

Krimi trondit Kavajen, pronari i lokalit vret klientin me plumb pas koke

Qyteti i Kavajës tronditet sërish nga një vrasje me armë. Mbrëmjen e sotme rreth orës 18:00 pronari i një lokali qëlloi për vdekje klientin....

Tatimet kontrolle ne gjithe bregdetin, bllokohet “Adriatik 2”

Strukturat e Hetimit Tatimor njoftojnë se janë duke vijuar kontrolle verifikimi për subjekte që ushtrojnë veprimtari ekonomike në zonat turistike në vend, konkretisht në...

Yjet botërorë mblidhen në Tiranë. Nga “Danza Kuduro” te “Despacito”

Kjo verë nuk do jetë si të gjithë të tjerat në Tiranë kjo sa i përket emrave me famë botërore që do të ngjiten...

Çifti Trump drejt ndarjes? Melania e inatosur i shtyn dorën presidentit amerikan

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe bashkëshortja e tij Brigitte, kanë mbërritur në Shtëpinë e Bardhë ku i priste Donald Trump dhe zonja e...

Burg për të korruptuarit, zbardhen rekomandimet e Qeverisë për Arta Markun

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, zhvilloi ditën e djeshme një takim me Prokuroren e Përgjithshme, Arta Marku, ku i përcolli rekomandimet e qeverisë për...

Mirëmëngjes nga Gjermania

Kreu i qeverisë Edi Rama ndodhet në Gjermani ku do të takohet me kancelaren Angela Merkel Çelja e negociatave për Shqipërinë do të jetë edhe...

Abuzimi me rrugët, prokuroria dërgon në gjyq dosjen e “peshqve të mëdhenj”

Dergohen ne gjyq dy ish drejtoret e rrugeve, Andi Toma dhe Dashamir Xhika si dhe vartes te tyre e biznemene te akuzuar per abuzime...

Kufiri me Greqinë, Bushati: Javën e ardhshme takohen ekspertët

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati gjatë intervistës me Zërin e Amerikës është pyetur edhe për ecurinë e marrëveshjeve me Greqinë. “Ka...

Banka Botërore: Më shumë vende pune në Ballkanin Perëndimor, por rritja është në ngadalësim

Rritja në Ballkanin Perëndimor (Shqipëri, Bosnjë dhe Hercegovinë, Kosovë, IRJ Maqedoni, Mali i Zi dhe Serbi) ka rënë në vitin 2017, pavarësisht nga krijimi...

Vizita e deputetëve/ Kina e prirur të mbështesë Shqipërinë

Një grup deputetësh shqiptarë po zhvillojnë një vizitë në Kinë, me fokus rritjen dhe forcimin e bashkëpunimit. “Kënaqësi e veçantë gjatë takimit me NënKryetarin e...

Te fundit