HYRJE Aktualitet Mirëmëngjes nga Gjermania

Mirëmëngjes nga Gjermania

1
1300

Kreu i qeverisë Edi Rama ndodhet në Gjermani ku do të takohet me kancelaren Angela Merkel

Çelja e negociatave për Shqipërinë do të jetë edhe fokusi i kësaj vizite të rëndësishme.

Ndërkohë, Rama ka uruar shqiptarët “mirmëngjes” përmes një fotoje me pritjen e nderit që i është rezervuar në Gjermani.

Aty duket trupa e nderit si dhe një tapet i kuq. A simbolizon kjo foto hapjen e rrugës për negociatat?

1 Koment

  1. perse shqiperia futet ne negociata me evropen kur akoma nuk eshte hedhur poshte 'kongresi i berlinit 'qe beri coptimin e shqiperise nga evropa

Përgjigju

Please enter your comment!
Please enter your name here