Wednesday, May 31, 2023
Home Authors Posts by Lajmetshqip

Lajmetshqip

6066 POSTS 84 COMMENTS

Ndihma ne bujqesi, BB do i jape Shqiperise 93 mln euro

0
Bashkimi Europian do ndihmojë bujqësinë shqiptare me një grant prej 93 milionë euro. Këto para do të shkojnë për projektet e zonave zonat rurale. Pritshmëritë...

“Autostrada e Paqes”, Ministri serb vizite ne Tirane

0
Rruga e Kombit mund të marrë një emër të ri nëse realizohet projekti i korridorit Durrës-Prishtinë- Nish. Autostrada e Paqes e quajti ministri serb...

Meta nderon Franz Josef Strauss me “Dekoraten e Flamurit Kombetar”

0
Presidenti Ilir Meta nderoi në 30-vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike dhe si shprehje të vullnetit më të sinqertë për të vlerësuar një mik...

Perjashtimet nga taksa e prones

0
Familjet në ndihmë ekonomike, një pjesë e pensionistëve dhe disa kategori të tjera të shtresave në nevojë nuk do të paguajnë taksë prone. Qeveria...

Koncensioni i ri, 100 mln euro per laboratoret

0
Kompania që ka fituar për 10 vjet koncesionin e laboratorëve me vlerë 100 milionë euro, do të investojë në total vetëm 9.9 milionë euro....

Aksidentet rrugore, ne 44% te rasteve faji i kembesoreve

0
Kalimi me të kuqe i vijave të bardha i kushtoi jetën një 60-vjeçari pak ditë më parë në kryeqytet. Në javën e sigurisë rrugore,...

Sistemet e ngrohjes, kontroll ne cdo shkolle

0
Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka kërkuar nga të gjithë drejtuesit e shkollave dhe drejtoritë arsimore në qarqe që të kontrollojnë sistemet e ngrohjes...

Meta viziton Panairin e 20-te te librit

0
Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi pasditen e së premtes Panairin e 20-të të Librit “Tirana 2017”, i cili ka hapur siparin prej disa...

Shqiperia do te prodhoje plumba per NATO-n

0
Me përfundimin e procesit të demontimit të municioneve dhe armatimit të vjetër të ushtrisë shqiptare, disa uzina armatimi dhe municioni në vend tanimë kanë...

“Euractiv”: Shqiperia pjese e BE ne 2050

0
“Shumica e vendeve aspirante për anëtarësim në BE nuk do të bëhen dot pjesë e bllokut përpara vitit 2050”, shkruan “Euractiv”, platforma mediatike e...

Shqiperi-Kosove, komitet te perbashket qeveritar

0
Shqipëria dhe Kosova nuk do të kenë vetëm mbledhje qeverie të përbashkëta, por shumë shpejt edhe një komitet të përbashkët parlamentar, është dakordësia e...

Turizmi Shqiptar ne Panairin e Londres

0
Qeveria shqiptare ka ide të qarta për zhvillimin e turizmit gjatë sezonit të ardhshëm. Nga panairi i Londrës, 1 nga më të rëndësishmit në...