Google search engine
Home Authors Posts by Lajmetshqip

Lajmetshqip

6064 POSTS 84 COMMENTS

Freedom House: Liria e mediave në Shqipëri pjesërisht i lirë

0
Freedom House vlerëson në raportin më të ri për lirinë e medies së ajo është duke u përballur me kërcënime të reja në demokracitë...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, ne gare 5 kandidate

0
Ardi Veliu, Artan Shkëmbi, Gentjan Shehaj, Bledar Celiku dhe Kastriot Skënderaj, janë 5 policët që kanë marrë gradën “Drejtues i Parë”. Konkursi me shkrim...

AlbaGaz do menaxhoje gazin ne Shqipëri, kerkon rritje cmimi

0
Krijohet kompania shtetërore AlbaGaz e cila do të bëjë menaxhimin e gazit në Shqipëri. Dihet shumë pak për këtë kompani por Report ka mësuar...

Arrestohen 6 biznesmenë, skeme mashtrimi me vlere 9 milione dollare

0
Gjashtë biznesmenë janë arrestuar nga policia pasditen e sotme, ndërsa pesë të tjerë janë shpallur në kërkim. Ata akuzohen për mashtrim me skemën e...

‘Vdekje për shqiptarët’, Manastiri zgjohet me parrulla antishqiptare

0
Qyteti i alfabetit shqip, Manastiri, është zgjuar këtë të enjte me parulla antishqiptare. Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi, ku shihet se dikush ka...

Bashkia e Tiranës rinis punimet në Sheshin ‘Skënderbej’

0
Bashkia e Tiranës do të nisë nesër në mëngjes fazën e dytë të punimeve për Rikualifikimin urban të Sheshit “Skënderbej”, të cilat synojnë ta...

Harta e akneve ne fytyre

0
A e dini harten e akneve? Me poshte po ju flasim per rezultatet e nje studimi britanik ku zbulohen disa sekrete dhe menyra sesi...

Emergjencat Civile: Situata e zonave te permbytyra

0
Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave, pranë kryeministrisë ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka raportuar situatën më të fundit...

Stakohet impianti i Bovilles, shkak turbullimi i ujit

0
Impianti i Bovillës është stakuar për shkak të turbullirës së shkaktuar nga reshjet e shiut në liqenin e Bovillës. Aktualisht, nga matjet që stafi i...

Moti ne Shqiperi, jugu i rrezikuar, situate problematike ne vend

0
Shqipëria është e zhytur në ujë nga moti i rënduar me reshje të mëdha të shiut të rëna dy ditët e fundit. Situata është...

Ndihma ne bujqesi, BB do i jape Shqiperise 93 mln euro

0
Bashkimi Europian do ndihmojë bujqësinë shqiptare me një grant prej 93 milionë euro. Këto para do të shkojnë për projektet e zonave zonat rurale. Pritshmëritë...

“Autostrada e Paqes”, Ministri serb vizite ne Tirane

0
Rruga e Kombit mund të marrë një emër të ri nëse realizohet projekti i korridorit Durrës-Prishtinë- Nish. Autostrada e Paqes e quajti ministri serb...
21,925FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -
Google search engine

EDITOR PICKS