Home Sport Interi mbetet jashte liges se kampioneve

Interi mbetet jashte liges se kampioneve

438
0

Me rezultat prej 3-1, Interi është mposhtur nga Parma edhe pse ishin zikaltrit ata që shënuan të parët.

Wesley Sneijder shënoi (13’) dhe vendosi rezultatin e pjesës së parë, mirëpo vendasit shënuan tri herë në gjysmën e dytë.

Fernando Marques (53’), Sebastian Giovinco (55’) dhe Jonathan Biabiany (83’) ia siguruan Parmës tri pikë nga ky takim.

Pas fitoreve të Napolit dhe Udineses, Interi mbetet tri pikë prapa pozitës që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Kur kihet parasysh se Nerazzurrët nga dy ndeshjet e mbetura, në njërën luajnë ndaj rivalit Milan (që po lufton për titull), atëherë mund të thuhet se e kanë të pamundur kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

Previous articleKukes, gruaja vret 2 persona me arme
Next articleGjirokastër, sekuestrohet 1 kg heroinë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here