Monday, March 27, 2023
Home Authors Posts by Lajmetshqip

Lajmetshqip

6066 POSTS 84 COMMENTS

Berisha:Bashkëpunim me opozitën për integrimin

0
Kryeministri Berisha i ka bërë sërish thirrje opozitës të bashkëpunojë në proceset integruese të vendit duke theksuar se Shqipëria është hapave historike. Duke...

Është vëzhguar se si shimpanzat shkruajnë në gjethe

0
Shinpanzat të cilat jetojnë në savanen e Afrikes perendimore është zbuluar se janë duke i bërë hapat e parë në zbulimin e shkrimit. Shimpanzat...

Maradona kërkon WC luksoze

0
Diego Maradona ka kërkuar tualet luksoz gjatë kohës sa do të mbahet Kampionati Botëror i Futbollit, thuhet në një kërkesë të Federatës së Futbollit...

Interi feston fitoren e Champions League

0
Inter rekordesh – kjo skuadër që Jose Mourinjo ka ndërtuar arriti të fitonte Kupën e Italisë, kampionatin dhe në mbrëmjen e Madridit edhe Ligën...

Fillojne punimet ne autostraden Vermicë-Merdare

1
Buldozerët dhe makineria e rëndë e kompanisë Bechtel&Enka nuk pushuan për asnjë çast, derisa ministri i Transportit, Fatmir Limaj, inspektonte punimet në autostradën Vermicë-Merdare....

Rriten aplikimet per pasaporta biometrike

0
Një milion pasaporta biometrike parashikohen të prodhohen deri në fund të këtij viti. Zv.ministri i Brendshëm, Ferdinand Poni, në një intervistë për Alsat, konfirmon...