Wednesday, May 31, 2023
Home Authors Posts by Lajmetshqip

Lajmetshqip

6066 POSTS 84 COMMENTS

Kuvendi le pa shqyrtuar kandidaturat per Gjykaten e larte, Skadon afati.

0
TIRANË - Afati ligjor për shqyrtimin e kandidaturave të presidentit Topi për tre anëtarët e Gjykatës së Lartë mbaroi dje, por Kuvendi ende nuk...

Arrestohet shqiptarja 54-vjecare: Vret biznesmenin grek dhe e gropos poshte pllakes...

0
GREQI - Rrëfimi "Unë e vrava Tasos Cagaropulosin" vjen pas një marrje në pyetje për 24 orë rresht të "gruas merimangë". Gruaja shqiptare 54-vjeçare...

Spanja mund Hondurasin me dopjete te David Villas

0
Spanja tregoi fuqinë e saj ndaj Hondurasit (2-0), në një ndeshje ku protagonisti absolut i takimit ishte sulmuesi spanjoll, David Vija. Blerja e re...

Ligji për Gj. Administrative, Berisha fton opozitën

0
Kryeministri Sali Berisha i bëri sot thirrje opozitës që të trajtoje me seriozitet ligjin për Gjykatën Administrative, duke e ftuar atë që të formulojë...

Rrokade drejtoresh ne policine e shtetit

0
Drejtoria e Operacioneve Speciale, si strukturë e re do drejtohet nga Muhamet Rrumbullaku, ndërsaq qarkullimi nga Vullnet Topalli Në Dibër dhe Shkodër janë emëruar drejtuesit...

Gjirokastra pa muze

0
Gjirokastër - Prej gati 15 vitesh Gjirokastra nuk ka asnjë muze që të plotësojë standartet e kërkuara për një qytet, trashëgimi botërore e njerëzimit....

Meta:Gjermania na mbeshtet ne rrugen drejt liberalizimit te vizave

0
Zv.kryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Ilir Meta, pas vizitës në Gjermani, tha se heqja e vizave do të vijë menjëherë pasi të plotësohen kushtet....

Ismail Kadare: Diktatura te bente te famshem

0
Pas akordimit të çmimit letrar “Princi i Asturias 2009”, Ismail Kadare është tashmë një nga shkrimtarët më të dashur në Spanjë. Në një intervistë...

Padia e Ylli Pangos,gjykata gjobit Top Channel me 400 mij...

0
Gjykata e Tiranës dënoi dje me 400 mijë euro gjobë televizionin Top Channel, pas padisë së ish-ministrit të Kulturës, Ylli Pango, për publikimin e...

Klodi i “Big Brother” ankohet ne polici: Me mbroni nga fyerjet...

0
Klodian Çela pjesëmarrës i spektaklit “Big Brother 3” ankohet në policinë e Tiranës duke pretenduar se ndihet i kërcënuar.Ankesa në policinë e kryeqytetit është...

Mercedes Benz – F 700

0
Stuttgart - Me makinën e saj kërkimore F 700, Mercedes-Benz ridefinon idenë e përpunimit të lehtë. Superiore, ky koncept për një sedan luksoze te...

Brazili fiton me lehtesi me bregun e fildishte

0
Fitues pa shumë mundim kundër një Bregu të Fildishtë tepër të zbehtë (3-1), Brazili u bë ekipi i dytë që preu një biletë ëpr...