Google search engine
Home Authors Posts by Lajmetshqip

Lajmetshqip

6064 POSTS 84 COMMENTS

PE: Shqipëria po futet në rrugë qorre

0
Zbardhet dokumenti që do të miratohet më 22 qershor, pra të martën e ardhshme në Parlamentin Europian, i cili është hartuar nga reporteri i...

Zhduken 4 lojtare nga Koreja e Veriut

0
Nje mister Korean mberthen Boterorin. Kater lojtare te Kores se Veriut duket sikur jane zhdukur ne ajer: Ata jane An Chol Hyok, Kim Myong...

Travolta dhuron 10 mijë dollarë për fëmijët

1
John Travolta dhe bashkëshortja e tij, Kelly Preston i kanë dhuruar 10 mijë dollarë shoqatës Nelson Mandela Children's Fund”. Cifti që ndodhet për një vizitë...

Kurbin, mijëra pelegrinë në kishën e Shena Ndout

0
Mijëra vetë kanë marrë pjesë në peligrinazhin e pervitshëm te Kisha e Shena Ndout, në rrethin e Kurbinit. Besimtaret kanë nisur të popullojnë të gjthë...

Vizat, mbështetje nga Franca

1
Megjithëse nuk është arritur ende një marrëveshje për hetimin e zgjedhjeve, diplomacia shqiptare po jep sinjalet tek partnerët ndërkombëtarë se situata politike në Shqipëri...

Koreja e Jugut me nje fitore te paster ndaj Greqise plake

0
PORT ELIZABETH, South Africa—Koreja e Jugut e nis boterorin ashtu si ne vitin 2002 kur arriti ne gjysem finale, ndersa Greqia si ne vitin...

FIFA prezanton 30 arbitrat e Botërorit 2010

0
FIFA ka prezantuar 30 arbitrat qe do te kene detyren e veshtire per te gjykuar 64 ndeshjet e Boterorit 2010, qe do te nise...

Jeremiq: Kosova ka prapa superfuqitë

0
Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, ka vlerësuar se “ditë të vështira janë para nesh në luftën për Kosovën”. “Megjithëse kemi ditë të vështira...

Audi A4 me version sportiv?

0
Audi planifikon që në treg të plasoj automobilin më të vogël sportiv i cili do të bazohet në modelin koncept R4, por ende nuk...

Produkt 28: Po pergatitemi per albumin e pjekurise

0
Pasi mbyllën preokupimet e tyre në televizion, tre djemtë e grupit “Produkt 28”, Fabiani, Turi dhe Albani, i kanë hyrë punës për...

Berisha:Bashkëpunim me opozitën për integrimin

0
Kryeministri Berisha i ka bërë sërish thirrje opozitës të bashkëpunojë në proceset integruese të vendit duke theksuar se Shqipëria është hapave historike. Duke...

Është vëzhguar se si shimpanzat shkruajnë në gjethe

0
Shinpanzat të cilat jetojnë në savanen e Afrikes perendimore është zbuluar se janë duke i bërë hapat e parë në zbulimin e shkrimit. Shimpanzat...
21,925FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -
Google search engine

EDITOR PICKS