Home Auto Audi A4 me version sportiv?

Audi A4 me version sportiv?

726
0

Audi planifikon që në treg të plasoj automobilin më të vogël sportiv i cili do të bazohet në modelin koncept R4, por ende nuk është marrë vendim se çfarë materiali do të përdoret për konstruksionin.

Modeli koncept është punuar nga legura e metaleve të lehta, ku pjesa më e madhe ka të bëj me aluminin, mirëpo, në zhvillimin e tij, mund të vendoset që të përdoret edhe çeliku dhe alumini.

Sipas informatave të para nga zyrtarët e kompanisë Audi, në ofertën e motorëve do të mund të gjenden ata benzinë 1.4 dhe 1.6 turbo, por edhe motori dizel 2.0 litërsh.

Previous articleProdukt 28: Po pergatitemi per albumin e pjekurise
Next articleJeremiq: Kosova ka prapa superfuqitë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here