Home Bukuria A duhet perdorur antibakteriali?

A duhet perdorur antibakteriali?

867
0

falseXheli antibakterial eshte shume I rendesishem ne jeten e perditeshme, sidomos nese perdorim transportin publik. Por perdorimi I rregullt I tij ndonjehre mund te shkaktoje me shume deme sesa dobi.

Ai ka ne perberje triclosan, e cili vret nje pjese te madhe te baktereve ne duar.

Ai mund te shkaktoje absorbim te madh te bisphenol A (BPA) e cila është një lende kimike e perdorur ne prodhimin e plastikes.

Studimet kanë lidhur sasi të lartë të BPA në çrregullime hormonale, sëmundje të zemrës, kancer, infertilitet dhe shfaqje diabieti.

Previous articlePerplaset avioni me pasagjere ne Australi.
Next articleA jane te demshme letrat e lagura?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here