Home Politike Vizita e deputetëve/ Kina e prirur të mbështesë Shqipërinë

Vizita e deputetëve/ Kina e prirur të mbështesë Shqipërinë

4116
0

Një grup deputetësh shqiptarë po zhvillojnë një vizitë në Kinë, me fokus rritjen dhe forcimin e bashkëpunimit.

“Kënaqësi e veçantë gjatë takimit me NënKryetarin e Komitetit Qendror të Asamblesë Popullore të Kinës z.Ji Bingxuan dhe zv. ministrin e departamentit të marrëdhenieve me jashtë të PKK, z. Li Jun, të dëgjoja se për ta lidhja me popullin tonë vlerësohet si marrëdhënie zemre dhe janë të prirur të mbështesin Shqipërinë përmes investimeve ekonomike, veçanërisht në bujqësi e teknologji.

Previous articleSi u rrëzua Serzh Sargsyan, politikani më i fuqishëm i Armenisë
Next articleBanka Botërore: Më shumë vende pune në Ballkanin Perëndimor, por rritja është në ngadalësim

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here