Home Shendetesi Pija natyrale qe largon reumatizmin

Pija natyrale qe largon reumatizmin

6991
0

Reumatizma është një sëmundje e cila prek më së shumti moshën e dytë dhe atë të tretë dhe shoqërohet me dhimbje të forta kockash që mund tju lënë pa ecur për një kohë të gjatë.

Vendi jonë numëron një numër të madh personash të prekur nga kjo sëmundje e cila lidhet me mbajtjen e peshave të rëndë, me marrjen e të ftohtit, me sëmundjen e bajameve, etj.

Një recetë natyrale vjen nga mjeksia popullore për të gjithë ata që vuajnë nga reumatizma.

Përbërësit
-2 kg mjaltë gështenje
-1 litër ujë
-250 gr tërfil dhe jonxhë

Përgatitja
Përzieni 2 kg mjaltë gështenje me 1 litër ujë dhe 250 gr tërfil dhe jonxhë. Vendosni barishtet të ziejnë në ujë për 1 orë. Sapo të nisë vlimi, hiqeni nga zjarri dhe shtoni mjaltin. Lëreni të pushojë.

Përdorimi
Konsumoni 2 lugë pas ngrënies, tre herë në ditë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here