Home Shendetesi Qepa e kuqe per trajtimin e gjendrave tiroide

Qepa e kuqe per trajtimin e gjendrave tiroide

4773
0

Doktori rus nga St. Petersburg, Igor Knjazkin, ka zbuluar ilaçin e përsosur për gjëndrat tiroide, të cilit I nevojitet vetëm një përbërës për këtë teknikë mahnitëse, ajo është qepa e kuqe.

Përfitimet shëndetësore të qepëve dihen nga të gjithë, ato vrasin bakteret dhe mikrobet, e pastrojnë lëkurën dhe përmbajnë acid fosforik i cili është shumë fitimprurës.

Sipas studimit të Dr. Kanjazkin, qepët e kuqe janë shumë të mira edhe për trajtimin e problemeve të gjëndrave tiroide.

Ja këshilla për përdorimin sa më të efektshëm të qepës së kuqe në trajtimin e gjëndrave tiroide.

Para se të shkoni në shtrat, duhet të ndani një qepë të kuqe në dy pjesë dhe këto dy gjysma përdorini për ta masazhuar qafën me lëvizje rrethore, e veçanërisht në zonën ku gjenden gjëndrat tiroide.

Duhet të lejoni që qepa t’i kryejë efektet e veta gjatë natës, prandaj mos e pastroni qafën para se të flini, pasi lëngu i qepës i stimulon gjëndrat tiroide dhe nxitë mirëfunksionimin e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here