Home ShowBiz Vetëvritet Chester Bennington, kengetari i grupit “Linkin Park”

Vetëvritet Chester Bennington, kengetari i grupit “Linkin Park”

2934
0

Lideri i grupit të mirënjohur muzikor “Linkin Park”, Chester Bennington ka vdekur në moshën 41-vjeçare.

Mediat shkruajnë se Bennington u gjet i vetëvarur në shtëpinë e tij private Los Angeles, Kaliforni, SHBA.

41-vjeçari la pas bashkëshorten dhe gjashtë fëmijë nga dy martesa.

Për vite me radhë, Chester Bennington ai ka patur probleme me drogën dhe alkolin. Madje për disa kohë ai ka vuajtur edhe nga depresioni

Grupi i famshëm Linkin Park është krijuar në vitin 1996, ka shitur më shumë se 70 milionë albume në të gjithë botën dhe ka fituar dy çmime Grammy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here