Home Aktualitet Dua Lipa bashkëpunon me Chris Martin të Coldplay për një këngë të...

Dua Lipa bashkëpunon me Chris Martin të Coldplay për një këngë të re në albumin e saj të ri

730
0

Këngëtarja britanike Dua Lipa bashkëpunoi me liderin e grupit Coldplay Chris Martin në albumin e saj të ardhshëm.

Këngëtarja 21-vjeçare, e cila është autorja e hiteve si “Be The One” dhe “Blow Your Mind”, e zbuloi këtë për mediat lokale kur ajo ishte në qytet të hënën (8 maj) për të kryer një set akustik me pesë këngë në një shfaqje private në JW Marriott Hotel në Singapor South Beach.

Duke folur për The Straits Times para grupit, ajo pranoi se duke punuar me Martin, i cili është bashkëpuntori e saj në Warner Music, në realizimin e këngës Homesick ishte “me të vërtetë emocionuese, por gjithashtu me të vërtetë e frikshme”.

Ajo tha se ishte “surreal” për t’u ulur në piano me të. Ai është aq i veçantë në mënyrën se si punon dhe kjo është banda Coldplay!

Albumi me 12 këngë, i cili është lançuar më 2 qershor, ndër të tjera ka tashmë këngët me titull “Lost In Your Light”, një duet me këngëtarin amerikan R & B Miguel.

Këngët që përzgjodha të shtoj në album flasin shumë për dashurinë dhe humbjen tha ajo, duke përshkruar rregjistrimet e saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here