Home Udhetim Faliment, Greqia shet ishullin e Lezbos per 800.000 Euro

Faliment, Greqia shet ishullin e Lezbos per 800.000 Euro

1773
0

lezbos
Për ata që jane duke kërkuar për një ide unike dhe të shtrenjtë si dhuratë per Krishtlindje, është një ishull i vogël grek për vetëm 800.000 euro. Ky ishull i pabanuar me siperfaqe 16-acre ndodhet vetëm 200 metra larg Lesbos, në verilindje te Detit Egje

Kjo është hera e parë qe shitja e Lesbos është shpallur ndërkombëtarisht.Agjenci të pasurive të patundshme, thone se pronat e tilla vijnë shumë rrallë. Dhe kur ata e bëjnë, çmimet e tyre janë astronomike. Lesbos është shitur me një çmim që blen një apartament të vogël në Manhattan.

Lesbos është e vendosur nëpër Pamfila, një fshat i vogël peshkimi në Lesbos, që është vetëm dhjetë minuta me makinë nga kryeqyteti Lesbos, Mytiline.Ishulli është i pabanuar por leja e ndërtimit është e lehtë për të nxjerrë. Ujë të freskët mund të merret nga shiu ose sistemet kullimit. Ajo është e rrethuar nga ujërat e kaltra, plazhe me rërë dhe shumë vegjetacion.

lezbos1

Pronari aktual është grek dhe në të kaluarën ai e kishte vënë atë në shitje vetëm në Greqi. Ai tani e ka vënë atë në tregun ndërkombëtar, siç tha përfaqësuesi agjenci Islands Vladi Private.

Sipas shkrimeve të lashta, një poet femër me emrin Sappho ka jetuar atje në shekullin 6 pes dhe ajo ishte i famshëm për të shkruar për bukurinë femërore, jetën dhe marrëdhëniet e përditshme të grave. Ajo shpesh ka shprehur dashurinë e saj për femra. Sot, Lesbos është një destinacion i lartë për çiftet lezbike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here