Home Politike Statusi, Holanda: Ende s’kemi vendosur

Statusi, Holanda: Ende s’kemi vendosur

538
0

timermmansKa nisur mbledhja e ministrave të Jashtëm të BE-së ku do diskutorhet statsi I vendit kandidat për Shqipërinë. Ministri i Punëve të Jashtme të Holandës, Frans Timmermans, para fillimit të mbledhjes u shpreh se Holanda ende nuk ka marrë një vendim për Shqipërinë. “Nuk kemi marrë vendim për Shqipërinë. Presim ta diskutojme me kolegët e tjerë gjatë mbledhjes”, njofton ATSH deklaratën e Timmermans.

Pro dhënies së statusit të vendit kandidat për Shqipërinë janë shprehur ndër të tjerë Carl Bildt, Ministri i Punëve të Jashtme të Suedisë, Alexander Stubb, Ministri i Çështjeve Evropiane dhe Tregtisë së Jashtme të Finlandës dhe Jean Asselborn, Ministër i Punëve të Jashtme të Luksemburgut.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here