HYRJE Auto

Auto

Auto

HYRJE Auto
Koenigsegg Agera pritet me në fund të dale në rrugë në Shtetet e Bashkuara këtë qershor, më shumë se dy vjet pas paraqitjes së tij. Prodhuesi suedez i supermakinave është në pritje të miratimit të një airbagu të dytë...
Jeep do nxjerre se shpejti versionin e ri Grand Cherokee dhe ka hapur një garë në internet për te dhënë atij një emër. Tani për tani, Jeep Grand Cherokee e ka paraqitur si një koncept, por thotë se parashikon dergimin...
Edhe pse “BMW” që në fillim i kishte lënë anash makinat hibride në favor të veturave të pastra dizel dhe të alternativave të tjera, prodhuesi gjerman në fjalë që nga viti i ardhshëm do të dalë me dy vetura...
                          Krijimi i fundit i Bugatti-t është “perla” e vërtetë e sallonit të makinave të shpejtësisë në Gjenevë, Zvicër. E quajtur “Bugatti Veyron Super Sport”, makina sportive u prezantua në “javën e shpejtësisë” që përfundon në 11 mars dhe ajo është...
Ja më në fund edhe pamjet e makinës së re supersportive të Lamborghin-it, Aventador LP 700-4. Siç është bërë traditë, edhe kjo makinë mban emrin e një demi, në këtë rast atij më të shtrenjtit në botë. Aventador është...
Katër vende të rehatshme, por e njëjta shpejtësi dhe luks, në Ferrari-n e parë familjar të historisë. Në lajmin e publikuar nga “Corriere della Sera” mësohet se shumë shpejt do të dalë në treg surpriza e re e papritur...
Koha e ndryshimit, hulumtim dhe krijim. A është koha për të përcaktuar se cilat janë elementet që e bëjnë një makinë hibrid sportiv? Toyota tregoi vlerat e saj me këtë model sportiv. Tani, Toyota ka bërë të njëjtën me Toyota...
Ish-anëtarja e Spice Girls, Victoria Beckham, mund ta shtojë edhe titullin e dizenjatores së makinave në rezyme, pasi ylli është bashkuar me markën Range Rover për të krijuar veturën e saj. Këngëtarja e shndërruar në dizenjatore të modës është kërkuar...
Shasia e 2013 MkVII Golf qëndron nën automjetin që po shihni, që nga jashtë është ende i veshur sikurse forma e tanishme e Golf, kjo është edhe arsyeja pse nuk ka kamuflazh. Pasi që gjenerata e tanishme Golf, MKVI, ishte...

Mercedes Benz – F 700

Stuttgart - Me makinën e saj kërkimore F 700, Mercedes-Benz ridefinon idenë e përpunimit të lehtë. Superiore, ky koncept për një sedan luksoze te se ardhmes tregon se sa mund të kombinohet ngarja e pakrahasueshme me cilësine e ndotjes...
Audi planifikon që në treg të plasoj automobilin më të vogël sportiv i cili do të bazohet në modelin koncept R4, por ende nuk është marrë vendim se çfarë materiali do të përdoret për konstruksionin. Modeli koncept është punuar nga...

Te fundit