Home Auto BMW pritet te nxjerre linjen e re te makinave te vogla

BMW pritet te nxjerre linjen e re te makinave te vogla

850
0

BMW është vendosur te fuse ne treg një valë të modeleve të reja të makinave të vogla e mbështetur nga arkitektura e re e markës front-wheel-drive.

Anëtari i bordit për shitje dhe marketing, Ian Robertson, tha per website AutoExpress se një platformë e re e mbështetur ne nje gjeneratë te re Mini Cooper do të linde, front-wheel drive dhe modelet e të all-wheel-drive.

BMW thuhet se do të godase me një version të prodhimit të Tourer Koncept Aktiv dhe ka të ngjarë të ndjekin versionin X1 SUV aktual – që modeli të konkuroje rivalin Audi Q1 mikro.

“Tourer aktiv do të jetë e para front-wheel-drive BMW, i cili përdor një motor me tre cilindra dhe ju do të shihni atë në një shfaqje me motor në fillim të vitit të ardhshëm,” Robertson citohet të ketë thënë. “Ju keni parë konceptin dhe makina aktuale është shumë e ngushtë.”
[portfolio_slideshow id=12069]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here