Home Kosova Eksodi i kosovareve, krijohet loja “Nali Ise”

Eksodi i kosovareve, krijohet loja “Nali Ise”

859
0

nali-iseEksodi i madh i qytetarëve kosovarë të cilët çdo ditë e më tepër po lënë atdheun e tyre për të emigruar në vendet e zhvilluara evropiane, ka marrë përmasa të mëdha, aq sa së fundmi është kthyer edhe në një lojë të quajtur “Nali Isë”.

Loja e cila është e vlefshme në Market (Play Store) është krijuar nga disa programues të quajtur “basketDUO” dhe në qendër të saj është kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa.

Sipas lojës, kryeministri Isa Mustafa duhet të ndalë autobuzët të cilët kërkojnë të kalojnë kufirin kosovar. Mustafa ka 6 jetë, dhe nëse arrin të ndalë një autobus fiton një pikë, ndërsa në të kundërt, humbet një jetë.

Lojen mund ta shkarkoni ketu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here