Home Kulture Ambasadori Lu viziton sheshin “Skenderbej” sebashku me djalin

Ambasadori Lu viziton sheshin “Skenderbej” sebashku me djalin

657
0

Vetëm një ditë pas hapjes për këmbësorët, sheshi “Skënderbej” ka pasur edhe një vizitor special. Ambasadori amerikan bashkë me djalin e tij kanë shëtitur në të gjithë hapësirën e sheshit. Diplomati amerikan u ndal tek maketi ku është prezantuar projekti i sheshit “Skëndërbej”, e më pas vizitoi pjesët e ndryshme të këtij sheshi, si lulishtet, shatërvanët, parkimi nëntokësor.

Ambasadori Lu duket se është i dashuruar me Tiranën, pasi ai është dhe një nga vizitorët më të shpeshtë edhe të Pazarit të Ri, i cili është transformuar në një nga hapësirat më të bukura dhe tërheqëse duke shërbyer edhe si një kartolinë për turistët e huaj.

Previous articleFacebook sjell risi harten e katastrofave
Next articleEfektet negative te konsumimit te tepert te sheqerit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here