Wednesday, May 31, 2023
Home Blog Page 2
Për 11 ditë, opozita ushtroi presion kundër Serzh Sargsyan, politikanit më të fuqishëm të Armenisë. Por, pak persona prisnin që ai të largohej aq qetë nga detyra. Sargsyan, kryeministri i vendit dhe ish-president për një dekadë, dha papritmas dorëheqjen ditën...
Liverpool është “me një këmbë” në finalen e Champions League ndërsa Romës do t’i duhet një tjetër mrekulli si ajo me Barcelonën për të përmbysur humbjen 5-2 të takimit të zhvilluar mbrëmjen e së martës në Champions League. Liverpool e...
Freedom House vlerëson në raportin më të ri për lirinë e medies së ajo është duke u përballur me kërcënime të reja në demokracitë e mëdha, si dhe në shtetet shtypëse, ku autoritetet po përqendrojnë përpjekjet e tyre në...
Ardi Veliu, Artan Shkëmbi, Gentjan Shehaj, Bledar Celiku dhe Kastriot Skënderaj, janë 5 policët që kanë marrë gradën “Drejtues i Parë”. Konkursi me shkrim dhe me gojë ka nxjerrë emrat e 5 drejtuesve në radhët e uniformave blu, të...
Krijohet kompania shtetërore AlbaGaz e cila do të bëjë menaxhimin e gazit në Shqipëri. Dihet shumë pak për këtë kompani por Report ka mësuar se kompania shtetërore e gazit Albgaz duket se e ka nisur aktivitetin e saj me...
Gjashtë biznesmenë janë arrestuar nga policia pasditen e sotme, ndërsa pesë të tjerë janë shpallur në kërkim. Ata akuzohen për mashtrim me skemën e TVSH, ndërsa dëmi llogaritet në 9 mln dollarë nga kreditimi. Arrestimet janë bërë pas lëshimit...
Qyteti i alfabetit shqip, Manastiri, është zgjuar këtë të enjte me parulla antishqiptare. Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi, ku shihet se dikush ka shkruar grafite në qytetin e Manastirit me përmbajtje të urrejtjes nacionale dhe raciste. Në këtë...
Bashkia e Tiranës do të nisë nesër në mëngjes fazën e dytë të punimeve për Rikualifikimin urban të Sheshit “Skënderbej”, të cilat synojnë ta kthejnë në identitet lulishten pas monumentit të Skënderbeut, e cila do të jetë një hapësirë...
A e dini harten e akneve? Me poshte po ju flasim per rezultatet e nje studimi britanik ku zbulohen disa sekrete dhe menyra sesi mund te trajtohet ky problem. Aknet mund të lidhen me faktorë si stresi, dieta ushqimore, dehidratimi,...
Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave, pranë kryeministrisë ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka raportuar situatën më të fundit të përmbytjeve. Sipas këtij Komiteti, gjendja vijon të jetë shumë e rënduar, për shkak të reshjeve...
Impianti i Bovillës është stakuar për shkak të turbullirës së shkaktuar nga reshjet e shiut në liqenin e Bovillës. Aktualisht, nga matjet që stafi i Ujësjellës-Kanalizime Tiranë kryen çdo 15 minuta, niveli i turbullirës në impiant rezulton 13.000 NTU, nga...
Shqipëria është e zhytur në ujë nga moti i rënduar me reshje të mëdha të shiut të rëna dy ditët e fundit. Situata është problematike në të gjithë vendin. Komiteti i Koordinimit të Emergjencave njofton se gjatë ditës gjendja më...