Tuesday, January 31, 2023

Tatimet kontrolle ne gjithe bregdetin, bllokohet “Adriatik 2”

0
Strukturat e Hetimit Tatimor njoftojnë se janë duke vijuar kontrolle verifikimi për subjekte që ushtrojnë veprimtari ekonomike në zonat turistike në vend, konkretisht në...

Burg për të korruptuarit, zbardhen rekomandimet e Qeverisë për Arta Markun

0
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, zhvilloi ditën e djeshme një takim me Prokuroren e Përgjithshme, Arta Marku, ku i përcolli rekomandimet e qeverisë për...

Mirëmëngjes nga Gjermania

1
Kreu i qeverisë Edi Rama ndodhet në Gjermani ku do të takohet me kancelaren Angela Merkel Çelja e negociatave për Shqipërinë do të jetë edhe...

Abuzimi me rrugët, prokuroria dërgon në gjyq dosjen e “peshqve të...

1
Dergohen ne gjyq dy ish drejtoret e rrugeve, Andi Toma dhe Dashamir Xhika si dhe vartes te tyre e biznemene te akuzuar per abuzime...

Me te lexuarat

Politike

Kufiri me Greqinë, Bushati: Javën e ardhshme takohen ekspertët

0
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati gjatë intervistës me Zërin e Amerikës është pyetur edhe për ecurinë e marrëveshjeve me Greqinë. “Ka...

Vizita e deputetëve/ Kina e prirur të mbështesë Shqipërinë

0
Një grup deputetësh shqiptarë po zhvillojnë një vizitë në Kinë, me fokus rritjen dhe forcimin e bashkëpunimit. “Kënaqësi e veçantë gjatë takimit me NënKryetarin e...

“Euractiv”: Shqiperia pjese e BE ne 2050

0
“Shumica e vendeve aspirante për anëtarësim në BE nuk do të bëhen dot pjesë e bllokut përpara vitit 2050”, shkruan “Euractiv”, platforma mediatike e...

Big Brother

Video erotike, Donaldi e pranon: Jam unë personazhi në video

0
Një video erotike e një djali të ngjashëm me Donaldin me një femër tjetër e publikuar në uebsajte për të rritur është zbuluar dhe...

Elsamedi del nga shtëpia e Big Brother

0
Pas Elisonës dhe Donaldit, një tjetër banor i ri i Big Brother ka lënë shtëpinë pas votës së publikut. Elsamedi është i eliminuar në televotimin...

Mamaja e Donës është futur në shtëpinë e Big Brother

0
Hyrja në shtëpinë e Big Brother për të gjithë banorët ka qenë një ëndërr, por realizmi i kësaj ëndrre ka një kosto. Ndarje me botën...

Shendetesi

Harta e akneve ne fytyre

0
A e dini harten e akneve? Me poshte po ju flasim per rezultatet e nje studimi britanik ku zbulohen disa sekrete dhe menyra sesi...

Si ndikon myku i shtepise ne shendet

0
Me shumë mundësi askush prej nesh nuk ka as më të voglën ide kur fqinji i një kati të mësipërm mund të ketë ndërruar...

Pijet e gazuara dhe efektet negative ne organizem

0
Pijet e gazuara janë pa dyshim një nga shkaktarët më të mëdhenj të kequshqyerjes. Për të mësuar më tepër mbi dëmet dhe rreziqet nga pijet...

Sport

Liverpool me një këmbë në finale, Romës i duhet sërish një...

0
Liverpool është “me një këmbë” në finalen e Champions League ndërsa Romës do t’i duhet një tjetër mrekulli si ajo me Barcelonën për të...

Auto

Rolls-Royce prezanton modelin e fundit $12.8 Million

0
Kompania e makinave luksoze Rolls-Royce prezantoi në festivalin e “Villa D’Este”, në Romë, modelin “Sweptail”, një ekzemplar unik i realizuar me porosi nga një...

Ekonomi

Banka Botërore: Më shumë vende pune në Ballkanin Perëndimor, por rritja...

0
Rritja në Ballkanin Perëndimor (Shqipëri, Bosnjë dhe Hercegovinë, Kosovë, IRJ Maqedoni, Mali i Zi dhe Serbi) ka rënë në vitin 2017, pavarësisht nga krijimi...

Kulture

Çifti Trump drejt ndarjes? Melania e inatosur i shtyn dorën presidentit...

0
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe bashkëshortja e tij Brigitte, kanë mbërritur në Shtëpinë e Bardhë ku i priste Donald Trump dhe zonja e...

Shkence

Cmimi Nobel i Shendetesise, fitues 3 shkencetare

0
Tre shkencëtarët që zbuluan sesi e tregon trupi ynë kohën janë fituesit e Nobelit të sivjetshëm të Fiziologjisë apo Mjekësisë. Ora biologjike e trupit, e...

Nasa me qender te re kerkimore

Fun