HYRJE Sociale

Sociale

Sociale

HYRJE Sociale

Bashkia Vlorë, aktivitetete të shumta për 99 -vjetorin e Pavarsisë

Në kuadër të festave të nëntorit, bashkia e Vlorës ka organizuar një sërë aktivitetesh kulturore e artistike. Sipas kreut të drejtorisë së programit dhe...

Bashkia, miraton Planin Urbanistik, Xhaminë dhe sheshin “Skënderbej”

Këshilli Bashkiak i Tiranës ka miratuar me votat e maxhorancës projektin që i hap rrugë fillimit të hartimit të Planit të Përgjithshëm Urbanistik të...

Karta e studentit, Basha firmos me rektorët e universiteteve

Tashmë të gjithë rinjtë që studiojnë në Tiranë do të kenë në dorë kartën e studentit, një dokument ky që do të ofrojë lehtësi...

Pedofilia, vajzat 2 orë rrëfim si i shfrytëzoi ‘babai monstër’

Seanca e rradhës në Gjykatën e Shkallës së Parë në Korcë për “babain moster”, ka vijuar me dëshmitë e vajzave. 51-vjecari Pëllumb Mullai akuzohet...

Zbulohen lëndë kimike në pelenat e fëmijëve

Jashtë standardeve dhe të falsifikuara. Bëhet fjalë për produkte që duhet të jenë sterile, pasi kanë kontakt direkt me trupin. Situata bëhet edhe më...

Shpërndahet formulari A3, nesër nis plotësimi

Formulari A3 sot është shpërndarë në të gjithë shkollat për t`i dhënë mundësinë atyre që ende nuk kanë fituar të drejtën për të studiuar...

85 vjeç në gjykatë për divorc

Një martesë mbi 20 vjeçare cilësohet nga të gjithë si një martesë e suksesshme, por nuk mund të themi kështu për një çift të...

Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur Vasillaq Vangjeli

Aktori i njohur i humorit Vasillaq Vangjeli ka ndërruar jetë në moshën 63-vjeçare mbrëmë në spitalin Ushtarak pasi vuante nga sëmundja e diabetit. Ka...

Studentët e rinj, si do të bëhet regjistrimi përfundimtar

Të gjithë fituesit për ciklin e parë të studimeve me kohë të plotë në universitetet publike duhet të regjistrohen nga dita e hënë, datë...

Bashkia: Po vijojnë punimet për rehabilitimin e sheshit

Bashkia e Tiranës ka deklaruar sot do të ketë ndërhyrje mbi planin ekzistues të sheshit “Skëndërbej” ndërsa ka shtuar se po vijojnë punimet për...

Tramvaji i Tiranës, Basha: Tenderi brenda vitit

Brenda vitit Bashkia e Tiranës do të hapë tenderin për ndërtimin e Tramvajit. Kështu është shprehur kryebashkiaku Lulzim Basha gjatë një takimi me ambasadorin...

Varrezat e makinave, nga sot zhvendosen 1 km larg rrugës

290 varreza makinash janë identifikuar në Shqipëri, të cilat gjenden pak metra larg akseve rrugore. Por, duke filluar nga sot, këto varreza duhet të...

Te fundit