HYRJE Politike

Politike

Politike

HYRJE Politike

E para në listë për PD në Korçë: Humbja edhe nga sabotimi i brendshëm

Kryesuesja e listës së PD-së në Korçë Valentina Duka, është shprehur se Basha është njeriu i duhur për të ringritur PD-në dhe për ta...

PS fiton ne Tirane ndaj PD me një diferencë prej rreth 53 mijë votash

Partia Socialiste ka fituar betejën me Partinë Demokratike në të gjitha njësitë administrative në Bashkisë së Tiranës, shkruan sot “Panorama”. Në Bashkinë e Tiranës, Partia...

Tritan Shehu denoncon publikisht vjedhjen masive të votave

Demokrati Tritan Shehu, i cili doli fitues nga zgjedhjet e 25 qershorit në qarkun e Gjirokastrës, ka denoncuar publikisht vjedhjen masive të votave. Në një...

Taulant Balla, reagon pas fitores. Ajo forca e parë nga shkoi?

Deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla, ka reaguar për herë të parë pas fitores në kësaj forca politike në zgjedhjet e 25 qershorit. Në një...

Rama voton ne Surrel: “Do te kemi nje dite te bukur”

Edi Rama, Kryeministri i Shqipërisë, ka votuar në orën 11:00 në Qendrën e Votimit në Surrel. I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Linda, ai...

Basha voton te Farmacia 10: “Mos mungoni”

Ky është rasti, ndryshoni vendin me votën tuaj”. Ky ka qenë mesazhi që kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u ka drejtuar shqiptarëve, pasi...

Basha kalon fundjaven me famlijen

Duket se dita e heshtjes zgjedhore është familjes. Pas Ramës që postoifoto me Zahon e vogël, tani është radha e Bashës të publikojë foto...

PS mbyll fushaten ne Tirane me flamuj kuqezi

“Çojeni flamurin, çojeni flamurin kuqezi”. Kështu e nisi fjalën e tij Kryeministri Edi Rama në mitingun përmbyllës të fushatës elektorale në Tiranë, ndërsa...

Lulezim Basha te Rudina: Kam punuar edhe ne Call Center

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tashmë edhe kandidati për kryeministër, për të arritur deri këtu i është dashur të bëjë të ndryshme, me...

Sali Berisha: Ja pse dështoi mitingu i Ramës në Shijak

Ish-kryeministri Berisha ka zbuluar ditën e sotme se mitingu i Ramës në Shijak ka dështuar, pasi qytetarët nuk kanë pranuar të dalin në miting. Qytetari...

LSI padit Kryeministrin Rama per thirrjen qe i beri policise

LSI padit kryeministrin Edi Rama për thirrjen që u bëri policëve për pjesëmarrje në fushatë zgjedhore. Sipas LSI, Rama ka bërë shkeljen më të rëndë...

Ja fjalët më të përdorura nga Rama gjatë fushatës: tepsi, kusi, kazan, pulë, shushunja

“Të Paekspozuarit”, në News24 ka nisur me një debat mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetarit Ylli Rakipi mbremjen e te henes. Pak minuta me vonesë...

Analize