Home Politike Zbulohet mesazhi i Ramës që ju dërgoi kandidatëve të PS pas konferencës...

Zbulohet mesazhi i Ramës që ju dërgoi kandidatëve të PS pas konferencës së Metës

647
0

Kryeministri i vendit, Edi Rama pas deklaratave të Ilir Meta në konferencën për media, ku ndër të tjera tha se nuk do dekretojë qeverinë e dalë nga zgjedhje të vjedhura i ka dërguar një mesazh kandidatëve për deputetë të PS.

Mësohet se Rama ka kërkuar që kandidatët për deputetë të PS mos merren më LSI, por të fokusohen për reformën e administratës.

SMS e Ramës:
Ju lutem nuk duhet të kemi më lajme për LSI-në!
E sotmja ishte një ditë per t’u dhënë të gjithëve mesazhin se LSI nuk ka më shanse të bëjë të tretin të vërtetin, në mënyrë që ju të gjithë ta përdorni këtë në fushatën mikro, me organizim kapilar për të kthyer njerëzit që rrinë me LSI për interes jo për bindje!
Në makro, pra në komunikimin publik duhet të fokusohemi tek mesazhi ynë dhe për reformën e administratës të themi, ne duam të bëjmë dhe duam të kemi mundësinë të zgjedhim më të mirët!
Kaq dhe fokusin tek vetingu, ekonomia, punësimi e me radhë në mesazhin tonë… Forca!

Previous articleRriten investimet e huaja në tremujorin e parë 2017
Next articleCristiano Ronaldo akuzohet për evazion fiskal

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here