HYRJE Kuriozitete

Kuriozitete

Kuriozitete

HYRJE Kuriozitete

Rusi, bresher sa nje top tenisi (Video)

Kapriçot e motit kanë sjellë 20 persona të plagosur lehtë në Rusi. Në Novosibirsk të Rusisë një stuhi e madhe breshëri e rënë krejt...

Avioni i nisur nga Los Angeles ben ulje emergjente, çahen tubat e ujit

Tubacionet çahen dhe uji fillon të hyjë në kabinë, duke krijuar frikë mes pasagjerëve. Aq sa e kanë bindur komandantin e “A380 Airbus”, të...

Zemra e lopes i shpeton jeten 1-vjecarit

Një foshnjë e lindur me dy vrima në zemër ka mundur të festojë ditëlindjen e tij të parë falë zemrës së një lope. Ruben...

Meksike, nga çiftimi i zebres me gomarin, lind nje “zomar”

Në Tamaulipas të Meksikës ka lindur një ‘zomar’. Kafsha e rrallë lindi pas një çiftimi mes zebrës dhe gomarit. Zomari është quajtur Khumba dhe peshon...

Kine, femija lind me bisht

Një nënë i është drejtuar mjekëve me lutje për të kryer një operacion të vështirë tek fëmija i saj me bisht 5 centimetra. Djali...

Sekreti i Eva Braun. Ishte nga nje familje hebrenjsh

Eva Braun ka qenë e dashura e Adolf Hitlerit për më shumë se 12 vjet dhe gruaja e tij për rreth 40 orë, përpara...

SHBA printon kartmonedhat e reja $100 me teknologji 3D

Rezerva Federale e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka lëshuar një kartmonedhë të re 100 dollarëshe, e cila përfshin disa elemente të reja të...

Princesha Kate leshon anijen “The Royal Princess”

Catherine beri daljen e saj te fundit perpara se te lindte duke leshuar anijen krociere, Royal Princess. Anija ka dhoma ​​për 3.600 pasagjerë, peshon...

Forma e hundes tregon karakterin e nje mashkulli

Forma e hundës zbulon forcën jetësore dhe potencën seksuale të njeriut. Nëse dëshironi të dini diçka më shumë për të dashurin tuaj, shikojani hundën...

Avioni rrezohet dhe nuk vihet re nga nje nene

Një nënë mban fëmijën e saj në krahë në plazh pa vënë re se përpara syve të saj një avion po rrëzohej. Ngjarja ka...

10 uljet me te rrezikshme te avioneve

Ulja e një aeroplani në tokë është një art edhe në kushte të favorshme. Shikoni 10 uljet me spektakolare te kapura nga kamerat. 10. The...

Titaniku 2, do jete i gatshem ne 2016

Miliarderi australian, Kliv Palmer, planifikon të ndërtojë versionin e shekullit 21 të anijes fatkeqe Titanik. Palmer u ka thënë gazetarëve se ka nënshkruar memorandum me...

Te fundit