Home Bukuria Sekreti per nje buzekuq qe zgjate me shume

Sekreti per nje buzekuq qe zgjate me shume

1033
0

buze-seksiSecila  vajzë kohë pas kohe duhet të shëtisë me buzë të kuqe. E që buzëkuqi të ju qëndrojë, kur të vendosni ta bartni, kemi mbledhur për ju disa këshilla! E gjitha që ju duhet është buzëkuqi, lapsi për buzë dhe një pecetë…

1. Pas vendosjes së buzëkuqit ( I cili vendoset pas lapsit për buzë), hiqeni buzëkuqin e tepërt me pecete. Lehtë puthni pecetën dhe përsëri vendosni buzëkuqin. Në këtë mënyrë buzët tuaja do të duken të njëtrajtshme dhe bukur.

2. Lapsi për buzë nuk është vetëm për të përkufizuar vinë e buzëve, ajo është e mirë edhe për ta bërë shtresën. Pasi që lapsi ka pigment më shumë se buzëkuqi, është e logjikshme që zgjatë më shumë. Pikërisht këtë karakteristikë përdoreni për të mirën tuaj- pasi që buzët t’i përkufizoni, me laps mbushini të gjithë buzën, e më pas vendoseni buzëkuqin. Vetëm kini kujdes që buzëkuqi e lapsi të kenë të njëjtën ngjyrë.

3. Ne ju propozojmë Miss Pupa Velvet Matt – të sofistikuar dhe mat!  Film-formuesit inovativ sigurojnë një shtresë mbështetës edhe rrëshqitje perfekte. Vajrat zbutës të përzgjedhur eksklusivë garantojnë një shtresë kremoze dhe të lehtë ndërkaq, përqindja e lartë e pigmenteve jap lirim të plotë ngjyre dhe komoditet qëndrueshmërie të gjatë.

 

Rezultati i makiazhit:

Finish i thellë dhe mat – I përkdhelëbuzët me kremefekt mat që me komoditet zgjatë tërë ditën.

Buzë te lëmuara dhe të buta – Krijon një ndjenjë sensacionale komode të “lëkurës së dytë”.

Ngjyrë e plotë shumë e qëndrueshme – Ngjyra fle përsosmërisht dhe definon buzët për një dukje madheshtore gjatë tërë ditës.

4. Në shtresën e buzëkuqit vendosni shkëlqim për buzë. Shkëlqimi do jap shkëlqim, si dhe do ti bëj buzët të duken më të trasha!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here