Home Aktualitet Zjarri në Londër: Gjashtë të vrarë pasi Kulla e Grenfell u mbulua...

Zjarri në Londër: Gjashtë të vrarë pasi Kulla e Grenfell u mbulua nga flakët

560
0

Gjashtë vetë kanë vdekur dhe më shumë se 50 janë në spital pasi një zjarr i madh u përplas gjatë natës në një kullë të Londrës në perëndim të Londrës, thotë policia.

Dëshmitarët okularë përshkruan njerëz të bllokuar në Kullën Grenfell e djegur, në veri të Kensingtonit, duke bërtitur për ndihmë dhe që fëmijët e tyre të shpëtonin.
Zjarrfikësit shpëtuan shumë njerës, por kryebashkiaku i Londrës Sadik Khan tha se shumë njerëz nuk u gjetën.

Blloku 24-katësh, i cili është ende në zjarr rrezikun shembjen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here