Home Kuriozitete 10 uljet me te rrezikshme te avioneve

10 uljet me te rrezikshme te avioneve

1060
0

Ulja e një aeroplani në tokë është një art edhe në kushte të favorshme. Shikoni 10 uljet me spektakolare te kapura nga kamerat.

10. The Flight -Thomsonfly Flight 263
10-ulje-aroplani
Zogjtë i urrejne aeroplanët! Thomson fly 757 Boeing fluturon nga Mançester, Angli, në Ishujt Kanarie e Lanzarote u detyrua të ulet ne tokë për shkak të një sorrë që arriti të futet në motor dhe ka shkaktuar dështimin e saj.

 

9. Fluturimi i Delta Air Lines per ne LaGuardia Airport, New York
delta-airlines
Ky incident më 8 prill 2004, është mjaft interesant, ku një 737 Delta u detyrua te bente nje manover ‘S’ derisa aeroplani qe po ngrihej la pistën në të cilën Delta është dashur të ulej.

 

8 – Rrezimi i avionit TNT 737, Korrik 2006
tnt-crash-landing
TNT Airways pushoi pilotet e saj pas ketij incidenti ne Korrik 2006 kur nje Boeing 737 Cargo u rreszua. Nje nga pilotet caktivizoi gabimisht pilotin automatik duke bere nje ulje me te shpejte se normalja dhe duke prishur krahun e djathte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here