Home Kuriozitete Shtepia me e shtrenjte ne bote

Shtepia me e shtrenjte ne bote

1148
0

Një fermë kuajsh në SHBA e quajtur “Toka dhe Kështjella e Xheksonit” është në shitje për 121 milion dollarë. Mendohet se është shtëpia më e shtrenjtë në botë që ka dalë në shitje. Banesa ka tre dhoma gjumi, katër dhoma të tjera të vogla për miqtë, ka për qark rreth 4000 m2 dhe ndodhet në Uioming.


Prona është e rrethuar nga male shkëmbore. Kjo fermë më parë ishte e guvernatorit Kliford Hansen ndërsa së fundmi është shitur nga një pronarë kazinoje.


Deri më tani shtëpinë më të shtrenjtë në bota e ka blerë maniati Ukrahinas Rinat Akhmetov. Ai ka blerë një shtëpi në Londër për 155 milion euro sipas Financial Times.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here