HYRJE Bota

Bota

Bota

HYRJE Bota

Shokon Le Pen: Nqs fitoj zgjedhjet do anuloj njohjen e Kosoves

Kandidatja presidenciale Marine Le Pen ka deklaruar se kur të bëhet presidente e Francës do ta nisë anulimin e njohjes së Kosovës. Le Pen,...

Polonia tregon forcen perballe kercenimit rus

Ministri i Mbrojtjes i Poloniosë Macierewicz ka plane të mëdha për ta shtuar frikësimin ndaj Rusisë. Por plani më i fundit përjetoi një fiasko:...

Bazel, vriten ne lokal 2 persona, dyshohet te jene shqiptare

Dy persona janë vrarë dhe një tjetër mbeti i plagosur rëndë në Bazel dhe raportimet e para thonë se ata dyshohet të jenë shqiptarë. Rreth...

“Mediat italiane japin alarmin, mbetjet e rrezikshme u zhdukën në Shqipëri”

Disa media italiane kanë shkruar lidhur me dyshimin dhe groposjen e mbi 30 mijë tonelatave helme të rrezikshme në Shqipëri. Pala shqiptare ka reaguar...

Perplaset avioni me pasagjere ne Australi.

Një aeroplan i vogël është përplasur me një qendër tregtare, pranë aeroportit Essendon, në Melbourne të Australisë. Avioni u përplas me Direct Factory Outlet dhe...

Anullimi i vendimeve te Obames, Trump paralajmerohet

Sekretari amerikan i Shtetit e ka paralajmëruar presidentin e zgjedhur, Donald Trump kundër pezullimit të marrëveshjes bërthamore me Iranin, duke thënë se ajo e...

“CNN”: Ja pse këto dy superfuqi kanë ende nevojë për njëra-tjetrën

Vrasja e ambasadorit rus në Ankara, Andrei Karlov, dy ditë më parë, u duk se do të “nxehte” më shumë marrëdhëniet mes Turqisë dhe...

Vendimi i fundit i Obames qe i ben “gjemen” Trump-it

Presidenti në ikje, Barak Obama ka marrë një vendim mjaft të rëndësishëm, i cili sipas ligjeve në fuqi nuk mund të kthehet nga pasardhësi...

Tmerr ne Berlin, kamioni hyn mes njerezve, 12 viktima

Tmerr dhe panik në Berlin. Pas vrasjes se ambasadorit rus ne Turqi, disa te plagosurve ne nje qender islamike ne Zvicer edhe nga Gjermania...

Putin flet per vrasjen e ambasadorit rus ne Ankara

Presidenti rus, Vladimir Putin ka folur për herë të parë për vrasjen e ambasadorit rus në Ankara ditën e sotme. Putin, në një konferencë të...

Vrasja e ambasadorit rus mund te çoje ne Luften e Trete Boterore

Media prestigjoze britanike “Express” i ka kushtuar një artikull tensioneve që mund të pasojnë, pas vrasjes së ambasadorit rus në Ankara ditën e sotme,...

Shokuese! Zbulohet arsyeja e rrezimit te avionit ne Kolumbi

Avioni që u rrëzua në Kolumbi duke vrarë 71 persona mund të kishte shpëtuar nëse nuk do ishte vonuar 20 minuta. Arsyeja e vonesës...

Te fundit