HYRJE Rajoni

Rajoni

Rajoni

HYRJE Rajoni

Mediat serbe: Shkoni të vizitoni Shqipërinë

Media të ndryshme serbe vazhdojnë të promovojnë nga ana turistike vendin tonë në publikun përkatës duke kontribuar haptazi në rrëzimin e miteve dhe paragjykimeve...

Shkup, mijëra shqiptarë marshuan paqësisht, kundër vendimit të Gjykatës

Dyfish në numër nga protestat e të premtes së kaluar, mijëra shqiptarë të Maqedonisë marshuan paqësisht përgjatë një ore, kundër vendimit të Gjykatës për...

Vazhdojne protestat ne Maqedoni. Ne Tetove perleshje me policine

Protestat për rastin “Monstra” ku u dënuan me burgim të përjetshëm 6 shqiptarë të akuzuar për vrasjen e 5 maqedonasve 2 vjet më parë,...

Protesta te dhunshme ne Shkup, dhjetera te plagosur

Përfaqësusit ndërkombëtare kanë bërë thirrje për qetësi dhe qytetarët të përmbahen nga dhuna në Maqedoni. Kjo thirrje është bërë nga ambasada e SHBA-ve, delegacioni i...

Trafiku i droges, Greqia patrullon me helikoptere kufirin

Autoritetet greke janë vënë në alarm për sasinë e madhe të drogës nga Shqipëria. Policia helene po patrullon me mjete nga ajri brezin e...

Mal i Zi: Kapen 250 kg kokaine me destinacion Shqiperine

Në portin Bar të Malit të Zi është sekuestruar sot një sasi rekord kokaine që kishte si destinacion Shqipërinë. Bëhet fjalë për 250 kilogramë...

Tensionohet situata ne Shkup. Vritet nje 19-vjecar maqedonas

Situate e tensionuar ne Shkup, qe prej ngjarjes se mbremshme, kur nje i ri maqedonas 19-vjecar u vra nga nje shqiptar. Pas ngjarjes, grupe...

Maqedoni, VMRO-DPMNE shpall fitoren ne zgjedhje

Partia në pushtet VMRO-DPMNE shkon drejt fitores së një mandati të rradhës qeverisë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni. Kur kanë mbetur edhe 3...

Greqi, ekspertiza: I dënuari vdiq si pasojë e rrahjeve

Ilia (Ilir) Kareli, shqiptari që vrau rojen në burgun grek të Malandrinos, u gjet mbrëmë para mesnate i vdekur në qelinë e burgut të...

Agimi i Arte: “Te minohet kufiri me Shqiperine”

Pas kapjes së shqiptarëve në Kostur, Agimi i Artë, i kërkon qeverisë greke, bllokimin e kufirit me Shqipërinë, duke kërkuar ngritjen e kampeve, dëbimin...

Serbia do te loboje kundra “pakos gjermano – britanike”

Serbia do të përpiqet që të mbledhë front sa më të gjerë vendesh, që do të kundërshtojnë kërkesën Gjermanisë e të Britanisë, që bisedimet...

‘Presheva’, Serbia: Deklaratat e Shqipërisë nxisin destabilitet në rajon

Ministria e Jashtme e Serbisë ka protestuar sot ndaj deklaratës së Qeverisë së Shqipërisë, lidhur me heqjen e përmendores në Preshevë më 20 janar. Ministria e...

Te fundit